Reklama
Reklama

Ciotka Aleksandry Kwaśniewskiej zarabia krocie. Ola ma z nią wyjątkowy kontakt

Życie Aleksandry Kwaśniewskiej od zawsze budziło zainteresowanie. Teraz świat mediów obiegła informacja o ciotce dziennikarki, która zrobiła zawrotną karierę za granicą. Kim jest Sylwia Małgorzata Kwaśniewska-Fankhauser?

Aleksandra Kwaśniewska jest polską dziennikarką, autorką tekstów, prezenterką telewizyjną i influencerką, znaną przede wszystkim jako córka byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego. Uwagę mediów przykuły częste podróże gwiazdy do Szwajcarii. Okazało się, że Kwaśniewska odwiedza tam siostrę ojca, która na co dzień mieszka za granicą i poświęciła się karierze naukowej.

Sylwia Małgorzata Kwaśniewska-Fankhauser - co wiemy o siostrze Aleksandra Kwaśniewskiego?

Siostra Aleksandra Kwaśniewskiego, Sylwia Małgorzata, urodziła się w 1956 roku i już od najmłodszych lat przejawiła talent do nauki. Poszła w ślady rodziców. Chętnie pomagała w sprawach medycznych, a podczas gdy przyszły prezydent studiował w Gdańsku, ona poszła na Akademię Medyczną w Warszawie. W latach 80. wyjechała do Szwajcarii, gdzie uzyskała tytuł doktora. Jest także autorką publikacji naukowych.

Reklama

"Jesteśmy indywidualistami, a w dodatku dzieli nas wiele kilometrów. Jednak wydaje mi się, że jesteśmy dobrym rodzeństwem. Zawsze możemy na siebie liczyć. Najczęściej spotykamy się przy jednym stole na Boże Narodzenie. Siostra, lekarz okulista, jest wyjątkowo zdolną i pracowitą dziewczyną, no, kobietą. Jestem z niej dumny" - wspominał były prezydent dla "Twojego Stylu".

Kwaśniewski z dumą potwierdził, że wyjazd do Szwajcarii był dla Sylwii nagrodą w nauce. W latach 80. Sylwia Małgorzata zdecydowała się pozostać za granicą na stałe. Były prezydent wspomina również, że jego siostra ma szwajcarskie obywatelstwo, a przed wyjazdem do kraju musiała zdać egzamin z języka obcego.

"W Szwajcarii zdaje się egzamin z niemieckiego albo z francuskiego, zależy, w której części kraju. Musiała nostryfikować dyplom (przeprowadzić procedurę uznania dyplomu z innego kraju — przyp. red), to jest normalne. Żeby uzyskać obywatelstwo, trzeba zdać egzamin z historii kraju." — wspomina Aleksander Kwaśniewski w książce "Prezydent".

Siostra Kwaśniewskiego za granicą zarabia fortunę!

Z wykonywanej profesji, Sylwia Małgorzata może liczyć na niebywałe wynagrodzenie. Pracując w Szwajcarii, jako okulistka, może zarabiać ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie! Jak dobrze wiemy, szwajcarska okulistyka cieszy się renomą na całym świecie, a jej lekarze są godnie wynagradzani. 

Bliska relacja Aleksandry Kwaśniewskiej z ciotką: "Często do siebie dzwonią"

Aleksandra Kwaśniewska dba o dobry kontakt z siostrą swojego ojca. Już jako dziecko, chętnie odwiedzała ciotkę za granicą. 

"Ostatnio najbliższy kontakt z Małgorzatą ma moja córka. Często do siebie dzwonią. Ola odwiedzała ją kilka razy w Szwajcarii" - opowiadała Jolanta Kwaśniewska cytowana przez "Na Żywo" w 2004 roku.

Zobacz też:

Kwaśniewska dłużej nie mogła ukrywać radości. Pochwaliła się

Kwaśniewska przekazała pilne informacje. "Potrzebuję się z wami tym podzielić"

Kwaśniewska cała w skowronkach. "Przybywam z dobrą wieścią"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Kwaśniewski | Aleksandra Kwaśniewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy