Reklama

Reklama

Reklama

Chora Alina Janowska dostała od syna niezwykły prezent

Michał Zabłocki (53 l.) przygotował dla swojej chorej mamy Aliny Janowskiej (94 l.) tomik poezji.

Od czterech lat aktorka cierpi na Alzheimera i nie opuszcza domu. Troskliwie zajmuje się nią mąż Wojciech Zabłocki. Rodziców wspierają dzieci, choć codzienny kontakt mają utrudniony. Dwie córki mieszkają ze swoimi rodzinami zagranicą, syn w Krakowie.

Z okazji imienin mamy, które przypadają 16 czerwca, Michał Zabłocki, który jest poetą i autorem tekstów piosenek, przygotował niespodziankę. Tego dnia do księgarń trafi jego nowa książka poetycka zatytułowana "Janowska". Znajdujące się w niej wiersze poświęcone są jego ukochanej mamie.

Reklama

Zainspirowały go różne ważne momenty z życia aktorki, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Nie unika też trudnego tematu - choroby Alzheimera, która wywróciła życie rodziny do góry nogami. Michał jest bardzo związany z mamą.

- Warszawa kojarzy mi się z sielskością domu rodzinnego - mówił w jednym z wywiadów po przeprowadzce do Krakowa. Dziś bardzo docenia wartości, które od dziecka mu wpajano. Mimo że jego życie początkowo nie układało się rewelacyjnie, mama zawsze w niego wierzyła, nigdy nie zwątpiła, że odniesie sukces, kibicowała mu.

- Oboje rodzice są bardzo mocnymi osobowościami. I to nauczyło mnie stanowczości - mówi Michał. Dzień przed Wigilią ubiegłego roku urodziła mu się córka. Dziewczynka dostała imię Alina, po swojej babci.

***

Zobacz więcej materiałów:

Dobry Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy