Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Cejrowski popełnił przestępstwo?

Zdaniem wiceprezesa Kampanii Przeciw Homofobii, Tomasza Szypuły, Wojciech Cejrowski nawołując do tępienia gejów, popełnił przestępstwo.

Podróżnik podczas wystąpienia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim mówił: "Gejów należy tępić. Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają" - grzmiał.

Reklama

"U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem".

Tomasz Szypuła twierdzi, że zostało popełnione przestępstwo: "Cejrowski wzywa do agresji fizycznej, a to jest przestępstwo i powinno być ścigane z urzędu. Ludzie przyszli go posłuchać jako podróżnika. Nie sądzę, by usłyszeli to, czego oczekiwali. Wśród słuchaczy mogli być też geje i lesbijki. Jak oni się poczuli? Cejrowski w ogóle o tym nie pomyślał. Jego poglądy to oczywiście jego sprawa, ale trzeba brać odpowiedzialność za słowa wypowiadane publicznie" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem".

"Na pewno tak tego nie zostawimy. Wyślemy pismo do KUL-u z prośbą o wyjaśnienia. Napiszemy też do Rzecznika Praw Obywatelskich i do pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania z prośbą o ustosunkowanie się do wypowiedzi pana Cejrowskiego" - zapowiada.

"To jest uniwersytet. Ze zwykłej troski o tę instytucję chcemy prosić, aby rozważniej dobierali gości" - dodaje Szypuła.

Dziennik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Cejrowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »