Reklama
Reklama

Była twarzą TVP i korespondentką telewizyjną w Stanach. Co robi teraz?

Dorota Warakomska kierowała programami informacyjnymi TVP. Była zastępcą dyrektora TVP1. Obecnie mieszka na wsi, gdzie zaszyła się ze swoim ukochanym psiakiem. Nie tęskni za zgiełkiem miasta. Czym się zajmuje?

Dorota Warakomska zrobiła karierę w telewizji

Dorota Warakomska (59 l.)  była jedną z popularniejszych polskich dziennikarek. Przez ponad 15 lat pracowała w TVP. Prowadziła "Wiadomości" i "Panoramę". Kierowała zespołem informacyjnym TVP. Widzowie kojarzą ją też z relacji ze Stanów ZJednoczonych - dziennikarka przez wiele lat była korespondentką telewizji polskiej w Waszyngtonie. Ma na swoim koncie wywiady z prezydentem USA George’m W. Bush’em, z pierwszą Damą - Hillary Clinton, z sekretarzem Stanu Madeleine Albright oraz z pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim. Miałą też okazję spotkać się z papieżem Janem Pawłem II, gdyż zajmowała się obsługą prasową jego wizyty na Kubie, o czym zresztą napisała książkę "Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie".

Reklama

Warakomska z Woroniczej przeniosła się na wieś

Rozstała się z telewizją w 2007 roku. Praktycznie zniknęła z ekranów. Zaszyła się na warmińskiej wsi z ukochanym psem labradorem. Nie zakończyła jednak działalności dziennikarskiej. Współpracuje z radiem Tok FM. Chętnie pisze felietony i opinie głównie na temat pracy kobiet i równouprawnienia. Zabiera głos w sprawie równości i praw kobiet. Przez długi czas była w zarządzie Kongresu KobietSpełnia się w roli trenera. Pomaga rozwinąć karierę zawodową wielu kobietom. Napisała poradnik dla kobiet "Śmiało mów własnym głosem" w którym radzi, jak zachować się podczas wystąpień publicznych, ale też podczas autoprezentacji  np. na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak mówić żeby być skuteczną w przekazywaniu własnej opinii, jak pracować nad pewnością siebie, na co zwrócić uwagę w mowie ciała. 

Zdaniem Warakomskiej "wystarczył przełamać strach, obudzić poczucie własnej wartości i pokazać, że można". Jej uczennice twierdzą, że jest bardzo wspierającym i empatycznym coachem. Uważają, że świetnie motywuje.

Dorota Warakomska sama o sobie mówi, że spełnia swoje marzenia, ale też marzenia innych kobiet.

Uwielbia życie na warmińskiej wsi, które bardzo się różni od wielkomiejskiego. Dzięki temu, że wyniosłą się z miasta wzrosła jej świadomość ekologiczna. Zajmuje się uprawą przydomowego ogródka. Hoduje bio i eko warzywa oraz owoce. Twierdzi, że uprawa roślin uczy pokory.  Zdradziła też, że robi przetwory z tego, co wyrośnie w jej ogrodzie.
Warakomska stara się też działać społecznie Dzieli się swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi i organizacyjnymi z sąsiadami. Zauważyła, że w wiejskiej społeczności najważniejsze i najbardziej aktywne są kobiety. 

Co sądzicie o takiej zmianie stylu życia?

Zobacz też:

Dorota Warakomska: Była szefowa "Wiadomości" uważa, że TVP trzeba... zaorać i zbudować od nowa!

Dorota Warakomska przeżywa śmierć ojca. "Prosimy o dobre wspomnienia"

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Warakomska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama