Reklama
Reklama

Była legendą polskiej muzyki. Nowo odkryte zdjęcie Villas budzi emocje

Violetta Villas jest jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki. Mimo upływu lat od jej śmierci pamięć o niej nadal jest żywa wśród jej wiernych fanów. 30 maja na jednym z facebookowych profili poświęconych jej postaci pojawiło się niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcie diwy.

Była legendą polskiej muzyki. Nowo odkryte zdjęcie Violetty Villas budzi emocje

Znaną z czterooktawowego głosu Violettę Villas, można było podziwiać zarówno na polskich, jak i międzynarodowych scenach. Poza niesamowitymi umiejętnościami wokalnymi grała też na fortepianie, skrzypcach i puzonie, a także kształciła się w sztuce baletu.

W wieku 18 lat rozpoczęła edukację wokalną w Państwowej Szkole Muzycznej w Szczecinie. Pierwszy raz usłyszeliśmy ją na antenie Polskiego Radia w 1960 roku.

Villas zasłynęła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie występowała w latach 1964-1966. Swoją karierę kontynuowała także za granicą, koncertując we Francji oraz w prestiżowym Las Vegas, gdzie przez kilka sezonów była gwiazdą rewii "Casino de Paris".

Reklama

Niepublikowane zdjęcie Violetty Villas trafiło do sieci

30 maja na facebookowym profilmu "Violetta Villas" zostało opublikowane jej zdjęcie — dotąd nieznany szerszej publiczności kolejny skrawek historii wielkiej artystki.

"Nowe nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcie Violetty Villas z Las Vegas 1967r. (...) zachęcamy do obejrzenia i udostępniania, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej. Zdjęcie zostało poprawione i usunięto znak wodny (...)" - głosi podpis pod fotografiami.

To niepublikowane wcześniej zdjęcie Violetty Villas przypomniało z pewnością wielu fanom o jej niezapomnianym talencie i wpływie, jaki wywarła na polską scenę muzyczną. 

Violetta Villas zmarła w 2011 w Lewinie Kłodzkim

Śmierć artystki 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim była szokiem dla jej fanów. Wokół tego tragicznego wydarzenia narosło wiele spekulacji, a nawet sugestii, że osoby trzecie mogły być zamieszane w jej śmierć.

Wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o przyczyny jej zgonu. Ujawniono wtedy zmiany chorobowe, urazy po wypadku, a także urazy klatki piersiowej artystki. 

  

Zobacz też:

Violetta Villas. Od ślubu i śmierci dzieliły ich tylko minuty: "ta wariatka chciała mnie zabić!"

Wiemy, kto zagra Violettę Villas. Nie Margaret ani Urbańska....

Violetta Villas. Skarb na terenie posiadłości diwy? Niebywałe doniesienia z Lewina

Arnold Schwarzenegger dziękuje Polsce. Widzowie docenili jego serial 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy