Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Bosacka pozwała Annę Guzik!

Dziennikarka TVN Style oskarża aktorkę za splagiatowanie jej programu o zdrowym odżywianiu...

Katarzyna Bosacka (41 l.) od kilku lat prowadzi na antenie kobiecej stacji program "Wiem, co jem", który stał się już swoistym klasykiem gatunku poradników dotyczących bycia świadomym konsumentem.

Reklama

Nic więc dziwnego, że konkurencyjne stacje zapragnęły mieć podobny program także w swojej ramówce.

Ostatnio pani Kasia bardzo się wzburzyła, gdy zobaczyła program "Na widelcu", prowadzony przez Annę Guzik (37 l.), który uderzająco przypominał jej własny.

Bosacka chce dochodzić swoich praw przed sądem. Okazuje się, że ma ku temu spore podstawy. Firma, która odpowiada za produkcję programu Guzik, wcześniej produkowała pierwszą serię "Wiem, co jem". Stąd podejrzenia, że dopuścili się plagiatu.

"Nie mam roszczeń finansowych, poza zwrotem kosztów sądowych. Chcę tylko, żeby Formacja TV przyznała się do kopiowania moich pomysłów, przeprosiła i zaprzestała tych praktyk oraz żeby nie rozpowszechniano odcinków opartych na moich scenariuszach" - powiedziała Bosacka w wywiadzie dla miesięcznika "Press".

Dziennikarka jednocześnie odpiera zarzuty, że chce zmonopolizować rynek programów o zdrowym odżywianiu. Nie ma nic przeciwko nawet tym, którzy inspirują się jej osiągnięciami. Jest jednak pewna, że owa firma, która produkowała wcześniej pierwsze odcinki jej programu, i która jest w posiadaniu 47 scenariuszy jej autorstwa, dopuściła się plagiatu.

"Nie chcę tylko, żeby ktokolwiek wykorzystywał moją pracę i przedstawiał jako swoją" - dodała.

Dziwne, że taka "ekspertka" od odchudzania, jak Ania Guzik nie pokusiła się na wymyślenie własnych scenariuszy do programu. Chociaż rozumiemy, że zbliżające się wesele tak bardzo ją absorbuje, że może po prostu nie ma czasu na ich napisanie. Zawsze łatwiej ściągnąć od kogoś!

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka | Anna Guzik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje