Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Bogumiła Wander i Czesław Niemen: Co tak naprawdę ich łączyło?

O bardzo bliskiej zażyłości pomiędzy Bogumiłą Wander a Czesławem Niemenem dowiadujemy się dopiero teraz...

Opera Leśna w Sopocie, 10 lipca 1986 roku. Bogumiła Wander (73 l.) oficjalnie rozpoczyna wieczór poświęcony twórczości Czesława Niemena (†65 l.). 

Reklama

Koncert nosi jakże znamienny tytuł: Czy mnie jeszcze pamiętasz? 

Akurat ona, gwiazda Telewizji Polskiej, pamięta tego piosenkarza jak chyba mało kto. 

Poznali się, gdy jeszcze nie był wielkim Niemenem, lecz Cześkiem Wydrzyckim, uczniem szkoły muzycznej w Gdańsku, chłopcem z wąsikiem, który w drugiej połowie lat 50. przychodził do studenckiego klubu Żak.

"Wtedy zaczęłam go widywać. Trochę znał się na strojeniu fortepianów, nieźle grał na gitarze. Byłam świadkiem jego pierwszego występu, bo brat wszędzie mnie ze sobą zabierał" - wspominała Bogumiła.

Włodzimierz Wander (77 l.) był świetnie zapowiadającym się saksofonistą i wokalistą, w latach 1962–1965 liderem grupy Niebiesko-Czarni. Pan Włodzimierz był też tą osobą, która pierwsza zauważyła talent chłopaka z Grodzieńszczyzny.

"Brat wziął go do zespołu. Namawiałam Włodka, żeby dał Czesiowi szansę" - opowiada spikerka.

Pani Bogumiła była pod wrażeniem jego wspaniałego głosu, ale nie myślała o nim jako o kandydacie na męża. Tym bardziej że on, ledwie 19-latek, był już mężem Marii Klauzunik (76), którą nazywał Maruszka. W 1960 roku został ojcem Marii (56 l.). Małżeństwo rozpadło się jednak w 1971 roku.

Czytaj więcej na kolejnej stronie...

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bogumiła Wander | Niemen Czesław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »