Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

"Biologicznie jestem 12 lat młodszy niż wskazuje metryka"

...twierdzi Cezary Pazura. Zdaniem psychologa to typowe objawy kryzysu wieku średniego.

Związek 46-letniego aktora z 20-letnią Edytą Zając budzi dużo kontrowersji nie tylko w środowisku, ale również wśród społeczeństwa. Gazeta "Na żywo" poprosiła więc psychologa o komentarz.

Reklama

"Po 40. urodzinach mężczyźni często robią bilans swego dotychczasowego życia. Podsumowują, co udało im się osiągnąć, jeśli chodzi o pozycję zawodową, sferę materialną, rodzinę" - tłumaczy psycholog Krzysztof Bąk.

"Jeśli bilans wypada negatywnie, pojawia się uczucie depresji. A ta może prowadzić do nieprzemyślanych zachowań, takich jak nagła chęć odmłodzenia się przez uprawianie sportu czy związek z dużo młodszą partnerką".

Cezary Pazura ostatnimi czasy podkreśla, że odkąd związał się z młodziutką studentką jego życie zaczęło się od nowa. Rozpoczął remont domu, zaczął intensywniej ćwiczyć. O związku z byłą żoną, Weroniką Marczuk, wyraża się bardzo niepochlebnie...

"Kolejnym ważnym sygnałem, że mężczyzna przeżywa kryzys wieku średniego, jest poczucie, że jego życie zaczyna się od nowa. Zamiast spokojnie dokonać bilansu strat i zysków, taka osoba deprecjonuje całość swego dotychczasowego życia i odcina się od niego" - kontynuuje Bąk.

"Symbolicznym rozpoczęciem nowego etapu może być remont mieszkania".

"Możemy zmienić swoje życie, ale pod warunkiem, że nie będziemy na siłę odcinać się od przeszłości. Bo wtedy rozczarowanie nowym związkiem to tylko kwestia czasu..." - puentuje.

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »