Reklama

Reklama

Reklama

Bartek Jędrzejak o depresji i zaburzeniach lękowych. "Mam świadomość, że ta choroba może wrócić"

Bartosz Jędrzejak otwarcie mówi o swoich zmaganiach z depresją i zaburzeniami lękowymi. Prezenter "Dzień dobry TVN" wyjaśnił, jaki wpływ choroba miała na jego życie. Mówił też o popularnym pojęciu "psychostygmy".

Bartosz Jędrzejak cierpi na depresję

Bartosz Jędrzejak już jakiś czas temu podał do informacji publicznej, że zmagał się z zaburzeniami psychicznymi. W wywiadzie wyjawił, że cierpiał na depresję i zaburzenia lękowe. W najnowszej rozmowie z CoZaTydzień wyznał, że jest dowodem na to, że można żyć normalnie, mimo takich chorób. 

Prezenter podkreśla, że w jego przypadku walka została wygrana, ale okupiona ciężką pracą - u psychologa i psychiatry. "Ja się czuję dobrze, czuję się świetnie, oczywiście mam świadomość, że ta choroba może wrócić, ale jest naprawdę cudownie, fajnie, moje życie bardzo się zmieniło, tempo, także wszystko jest w porządku" - przekonuje.

Reklama

Publiczne przyznanie się do choroby było trudne

Publiczne ujawnienie, że choruje na depresję, nie było dla niego łatwe. Jędrzejak mówił, że miał problem z wpuszczeniem ludzi do swojego życia. 

"Osobiście to jest za dużo i tak jestem osobą publiczną, ludzie mnie oglądają, może mówienie o chorobach takich osobistych, jest zbyt mocnym otworzeniem się, ale wiesz, co mnie do tego przekonuje?" - zaczął zagadkowo.

Psychostygma istnieje w Polsce

Na koniec mówił, jak choroba wpłynęła na jego znajomości i że niektórych przyjaciół stracił. W Polsce istnieje pojęcie tzw. psychostygmy, a "wszystko, co ma przedrostek "psycho" czyli psychiczny, psychiatra, psycholog, psychotrop od razu powoduje usztywnienie". 

"Wiesz, gdybym ci teraz powiedział, że mam nowotwór, że mam anginę, chodząc po schodach skręciłem nogę, to myślę, że na 99% wiedziałabyś, jak się zachować. Przytuliłabyś, powiedziała, że będzie dobrze, a gdybym ci teraz powiedział, że mam depresję i nerwicę lękową, to nie wiem, czy wiedziałabyś, jak się zachować, co powiedzieć" - wyjaśnił prezenter

My życzymy dużo zdrowia i pozytywnego nastawienia! 

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. TUTAJ znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

***

Zobacz także:

Majątek Oliwii Bieniuk. Oto jej sposób na pomnażanie majątku

Małgorzata Ostrowska-Królikowska już dziś zbiera siły na wydarzenia we wrześniu. Co ją czeka?

Maciej Kurzajewski pożera wzrokiem Katarzynę Cichopek. Wyglądała zjawiskowo?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bartek Jędrzejak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy