Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Barbara Sołtysik i Jan Englert: Dlaczego im nie wyszło?

W przeszłości Barbara Sołtysik (75 l.) i Jan Englert (75 l.) byli jedną z najpiękniejszych par. Urodziwi, utalentowani i niezwykle pracowici. Wówczas jeszcze nic nie zapowiadało, że ich miłość zakończy się w atmosferze skandalu...

Chociaż Barbara Sołtysik od siedmiu lat występuje w "Barwach szczęścia", do dzisiaj kojarzona jest z Teresą Bawolikową, żoną Kostka z serialu "Dom". Prywatnie była wtedy żoną Jana Englerta, który w tym samym serialu zagrał Rajmunda Wrotka.

Reklama

- Miałam wówczas dwa domy i dwóch mężów - żartuje pani Barbara. - Moje serialowe życie stało się częścią rodzinnej codzienności. O "Domu" zaczynaliśmy z mężem rozmawiać przy śniadaniu, a kończyliśmy przy kolacji - dodaje.

W latach 70. byli jedną z najpiękniejszych par. Urodziwi, utalentowani i niezwykle pracowici. Wówczas jeszcze nic nie zapowiadało, że ich miłość zakończy się w atmosferze skandalu...

Barbara była córką lekarza z Wadowic. Jan - warszawiakiem z krwi i kości. Spotkali się na jednym roku w warszawskiej PWST. Nie za bardzo za sobą przepadali, ale nawet się nie obejrzeli, kiedy dopadło ich gorące uczucie. Pobrali się w tajemnicy przed rodziną i władzami uczelni.

Jan przegrywał zawodową rywalizację z żoną, która otrzymywała wiele ciekawych propozycji. Zamierzał nawet zrezygnować z zawodu! Narodziny ich syna Tomasza w 1970 roku zmieniły tę sytuację. A kiedy trzy lata później na świat przyszły bliźniaczki Małgorzata i Katarzyna, aktorka bez reszty poświęciła się wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu.

O swoim niespełnieniu zawodowym nie mówiła głośno. Na każdym kroku za to podkreślała, że jest dumna z męża, który szybko stał się rozchwytywanym aktorem. Ich drogi zaczęły się rozchodzić. Barbara wiedziała, że ukochany podoba się innym kobietom. Po latach powiedziała nawet, że był zbyt przystojny na męża.

W 1994 roku, po 33 latach, aktorska para rozwiodła się. Jan Englert ożenił się wtedy ze swoją studentką Beatą Ścibakówną (50 l.). Po rozwodzie Barbara odkryła, że samotność może mieć smak szczęścia. Po latach zajmowania się rodziną, miała wreszcie czas dla siebie. Lubi przebywać z wnukami. Z byłym mężem utrzymuje dobre stosunki. - Nie chowam urazy. Pamiętam tylko dobre rzeczy - zapewnia.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Dowiedz się więcej na temat: Barbara Sołtysik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje