Reklama
Reklama

Barbara Bursztynowicz: mąż "wygrał ją" w pojedynku na argumenty

Barbara Bursztynowicz (68 l.) i Jacek Bursztynowicz (69 l.) tworzą zgrane małżeństwo od 45 lat. Niewiele brakowało, aby ich znajomość przybrała zupełnie inną postać. Gdyby nie zażarta walka o ukochaną, aktorka mogła wpaść w ramiona innego mężczyzny!

Barbara Bursztynowicz: mąż

Barbara Bursztynowicz i Jacek Bursztynowicz posiadają opinię jednego z najbardziej zgodnych małżeństw polskiego show-biznesu. W minionym roku obchodzili 45. rocznicę ślubu. Mimo to, oboje przyznają zgodnie, że nie posiadają recepty na udany związek.

Aktorka znana m.in. z serialu "Klan" przed laty doskonale wiedziała, jakiego partnera poszukuje. Pragnęła, aby spełniał szereg wymagań. Mężczyzna jej marzeń powinien być przystojny, dowcipny, inteligentny i wrażliwy. Wielkie znaczenie miało dla gwiazdy również zamiłowanie do sportów i gry na fortepianie. W głębi duszy chciała, aby jej ukochany potrafił palić papierosy jak Andrzej Łapicki, czyli jej ulubiony wykładowca w warszawskiej PWST. Tym wyśrubowanym oczekiwaniom zdołał sprostać wyłącznie Jacek Bursztynowicz. Niestety zanim doszło do ślubu, para przeszła przez rozmaite perturbacje.

Reklama

Barbara Bursztynowicz: studia na PWST

Barbara Rabczak poznała swojego przyszłego męża, Jacka Bursztynowicza w PWST. Student trzeciego roku oczarował ją grą na pianinie.

Ich pierwsza rozmowa miała miejsce na studenckiej imprezie. Jacek Bursztynowicz zabrał swoją przyszłą żonę na balkon.

Barbara Bursztynowicz: mąż pojedynkował się o nią

Początki znajomości Barbary i Jacka nie były zbyt obiecujące. Barbara Rabczak spóźniła się na pierwszą randkę aż dwie godziny! Gdy przyszła na miejsce, Jacek Bursztynowicz nadal czekał. Zrozumiała wtedy, że naprawdę zależy mu na niej. Niedługo później zostali parą. Po zakończeniu studiów, w 1975 r. Jacek Bursztynowicz wyjechał do Grudziądza, aby podjąć pracę w miejscowym teatrze. Związek na odległość wiązał się z wieloma zagrożeniami.

Aby odzyskać ukochaną, aktor musiał stoczyć pojedynek.

Barbara Bursztynowicz: małżeństwo

Barbara i Jacek Bursztynowicz powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 2 października 1976 roku w kościele Wizytek w Warszawie. Ślubu udzielił im sam ksiądz Jan Twardowski.

Pięć lat po ślubie rodzina Bursztynowiczów powiększyła się o córkę Małgorzatę. Niestety rodzinne relacje były bardzo skomplikowane. Słynąca z zamiłowania do porządku, Barbara Bursztynowicz nie mogła zaakceptować bałaganu, który odtąd stał się codziennością. Na szczęście z pomocą męża zdołała przetrwać trudny czas. Dziś ich córka jest już dorosła. Kto wie, może niebawem aktorskie małżeństwo doczeka się wnuków?

Zobacz też:

Kuba Wojewódzki oddał swoje kanapy na WOŚP. Siedziały na nich wielkie

Nie żyje Agnieszka z Częstochowy. Zmarła z obumarłą ciążą. Jest oświadczenie szpitala

Badanie: ponad 66 proc. Polaków nie wierzy w spadek cen żywności po obniżce VAT-u

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą VAT m.in. na żywność, nawozy i gaz

Darmowe testy na COVID-19 w aptekach. Ministerstwo Zdrowia: nie spodziewajmy się wysypu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Bursztynowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy