Reklama
Reklama

Anna Kałasznikowa pojechała za granicę na zakupy. Na własnej skórze odczuła sankcje

Anna Kałasznikowa wybrała się za granicę na luksusowe zakupy. Rosjanka nie spodziewała się, że w sklepie mogą spotkać ją nieprzyjemności. Wojna w Ukrainie i nałożone na Rosję sankcje coraz bardziej dają się we znaki również najbogatszym.

Rosyjscy bogacze "cierpią" z powodu sankcji

Wkrótce po ataku Rosji na Ukrainę, Unia Europejska przystąpiła do nakładania na Rosję surowych sankcji. Jak się okazuje, kary finansowe nie stanowią jednak większej przeszkody dla oligarchów. W dalszym ciągu są oni w stanie wieść dostatnie, wygodne życie. Spora część z nich nie odczuła póki co żadnej różnicy.

W związku z wycofaniem z kraju wielu topowych marek, zamożne Rosjanki są zmuszone podróżować za granicę, aby tam kupować wymarzone modele torebek czy butów. Rosyjska projektantka wnętrz, Liza Litwin ostatnio podzieliła się na Instagramie zaskakującą historią. Kobieta wyznała ze smutkiem, że w Dubaju odmówiono jej sprzedaży torebki Chanel. Choć sankcje zostały nałożone przez Unię Europejską, francuska marka nie może stosować innych zasad sprzedaży poza granicami UE.

Reklama

Identyczny los spotkał popularną, rosyjską piosenkarkę i prezenterkę Annę Kalashnikovą. Gwiazda chciała kupić piękne kolczyki i torebkę. Tym razem musiała obejść się smakiem. 

Anna Kałasznikowa pojechała za granicę na zakupy

Anna Kałasznikowa sądziła, że ten wyjazd do Dubaju będzie równie miły, co jej poprzednie podróże. Celebrytkę czekało spore rozczarowanie. Gwiazda udała się do ekskluzywnego butiku na zakupy. Zamierzała kupić elegancką torebkę od Chanel. Nie mogła wyjść ze zdumienia, gdy kierownik sklepu oświadczył kobiecie, że nie zdoła zrobić upragnionych zakupów.

Rosyjskie media, jak również same gwiazdy czują się oburzone i dyskryminowane z powodu postępowania światowych marek. Opłacone przez pro-putinowską propagandę konta w social mediach i załamane milionerki określają sankcje, które je spotykają jako "rusofobiczne". Chanel wydało oświadczenie w tej sprawie. 

Bez wątpienia oligarchowie nawet w tej sytuacji znajdą sposób na ominięcie sankcji. Możliwe, że wkrótce powstanie szara strefa, w której pośrednicy będą umożliwiali Rosjanom nabycie wymarzonych dóbr luksusowych. 

Zobacz też:

Jerzy Połomski traci słuch. Już nawet nie próbuje śpiewać…

Sandra Kubicka nie może zajść w ciążę. Modelka zdecyduje się na in vitro?

Z czym nie łączyć jajek?

Rumunia: Samochód wjechał w bramę ambasady Rosji. Kierowca nie żyje

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy