Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Anna Dymna chce pomóc najbardziej potrzebującym! Sytuacja jest tragiczna!

Anna Dymna (68 l.) choć nieuchronnie zbliża się do siedemdziesiątki, to nie ma zamiaru zwalniać tempa. W jej głowie właśnie pojawił się nowy pomysł na to, jak pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Wciąż chce zmieniać świat na lepszy. Zrobiła już tyle dobrego, a nadal ma ochotę na więcej. Anna Dymna (68 l.) tworzy już kolejny plan, który da szczęście ludziom bezradnym, bezbronnym, najbardziej potrzebującym pomocy.

Reklama

Pani Anna chciałaby teraz stworzyć dom dla starszych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną. 

"Bo oni się starzeją, a pozostają niezaradni życiowo. Ich rodzice przeżywają dramat i pytają: 'Jak ja mogę spokojnie umrzeć, skoro nie wiem, co stanie się z moim synem, który ma 60 lat?' " - mówi pani Anna.

W rozmowie ze "Światem i Ludzie" dodaje jednak, że nowy projekt pozostaje jeszcze w sferze planów, bo stworzenie takiej placówki, a potem jej utrzymanie, to karkołomne wyzwanie. Ale wiemy, że dla pani Anny nie ma rzeczy niemożliwych.

Niewielu wierzyło, że uda jej się stworzyć "Dolinę Słońca" w podkrakowskich Radwanowicach, a potem drugi ośrodek, Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. O to, by powstały, założona przez panią Annę fundacja "Mimo Wszystko" walczyła długie lata. Ale dziś aktorka może powiedzieć z satysfakcją: 

"Stworzyliśmy miejsce, gdzie ludzie niepełnosprawni intelektualnie, którzy nigdy nie pójdą do pracy, nie pójdą na studia, odnajdują sens życia...".

Po latach zmagań o pozwolenia, poszukiwań miejsc, darczyńców i najlepszych specjalistów z różnych dziedzin wie, że realizacja ambitnych planów wymaga czasu. Inaczej nie zrobi się ich dobrze. 

"Teraz, po latach pomagania, wiem, że trzeba to robić mądrze, z głową" - mówi pani Anna. I tak działa. 

"Ania wszystko co robi, robi przede wszystkim z sercem. Dlatego ma tak wspaniałe wyniki, tak wszystko wspaniale jej się udaje" - mówi o niej zaprzyjaźniona Irena Santor (85 l.).

Marzenie o nowym ośrodku dla starszych ludzi na pewno stanie się rzeczywistością. Pani Anna nie odpuści... 

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna Dymna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje