Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Angelina Jolie z misją w Pakistanie

Angelina Jolie udała się do Pakistanu, aby spotkać się z tam mieszkańcami rejonów dotkniętych powodziami.

Jak wyjaśnili przedstawiciele ONZ, 35-letnia gwiazda ma dzięki temu zwrócić uwagę świata na problemy tego kraju i wezwać do pomocy jego mieszkańcom. gwiazda filmu "Salt" spędzi w Pakistanie dwa dni w ramach misji Ambasadora Dobrej Woli przy organizacji ONZ ds. Uchodźców.

Reklama

To nie pierwsza wizyta laureatka Oscara za rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki" w Pakistanie. Jolie odwiedziła ten kraj w listopadzie 2005 roku po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło jego północną część.

Powodzie na wielką skalę, które pustoszą Pakistan od lipca tego roku, zniszczyły dobytek milionów jego mieszkańców. Urząd Wyskokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) dostarczył już pomoc około 750 tysiącom ludzi zamieszkującym tamte tereny, jednak ciągłe zalewanie południowych obszarów kraju znacznie utrudnia prowadzoną tam akcję ratunkową.

Angelina Jolie ma podczas swojej wizyty spotkać się z miejscową ludnością oraz członkami działających tam ekip ratunkowych.

"Pakistan przechodzi obecnie kryzys himanitarny, jako że powódź w wielu regionach kraju nie ustępuje" - wyjaśnił Mengesha Kedebe, przedstawiciel UHCR na terenie Pakistanu.

Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje