Reklama
Reklama

Andrzej Szopa żyje w skandalicznych warunkach w domu opieki? Oburzona żona przerywa milczenie i publikuje zdjęcia

Szokujący wpis oraz budzące grozę zdjęcia obiegły właśnie sieć. Całość opublikowała żona aktora znanego z roli m.in. Franciszka Piętaka w "Plebanii". Według kobiety Andrzej Szopa, który mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, żyje w urągających, skandalicznych warunkach. Na dowód zamieściła zdjęcia.

Andrzej Szopa od lat ma problemy z kręgosłupem. Ratunkiem mogła okazać się operacja w USA, którą aktor przeszedł w 2016 roku. Niestety, nie powiodła się. W wyniku komplikacji mężczyzna został częściowo sparaliżowany, cała lewa strona była niesprawna. 

W chorobie aktor mógł liczyć na wsparcie nie tylko bliskich, ale i osób z Teatru Kwadrat. Zorganizowano nawet specjalne przedstawienie w Ciechocinku, z którego dochód został przeznaczony na leczenie Szopy.

Artysta znany z roli m.in. Franciszka Piętaka w serialu "Plebania" nie poddawał się i walczył o zdrowie.

Żona ujawnia: Andrzej Szopa żyje w skandalicznych warunkach

Reklama

Niestety, stan zdrowia aktora za bardzo się nie poprawiał. Doszło do tego, że podjął decyzję o zamieszkaniu w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Nie chciał być ciężarem dla żony, która i tak ma już pod opieką dwoje starszych, schorowanych rodziców.

Natomiast warunki, w jakich żyje obecnie Szopa, mają być mocno rozczarowujące, wręcz skandaliczne. Tak przynajmniej twierdzi żona artysty, Izabela. Według jej relacji w pokoju zajmowanym przez męża panują brud i bałagan: są lepiące się od brudu sztućce, łóżko w nie lepszym stanie, wyrwane drzwi od szafy, walające się zakurzone stroiki świąteczne, zwiędłe kwiaty.

Dopiero teraz kobieta zobaczyła, co dzieje się w pokoju męża. Wcześniej nie wpuszczano jej do środka Domu Artystów Weteranów z powodu pandemii. Żona Andrzeja Szopy interweniuje w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Izabela Szopa zaznaczyła, że podjęła interwencję w tej sprawie. Natomiast poważnie obawia się o to, że zostanie ona zamieciona pod dywan. I że gdy nadejdzie czwarta fala pandemii, bliscy pacjentów po raz kolejny nie będą wpuszczani do środka obiektu i znów nie będzie mogła skontrolować warunków mieszkalnych męża.

Pod wpisem zaroiło się od wpisów zszokowanych internautów, którzy wyrazili solidarność z żoną Andrzeja Szopy oraz z nim samym.

Poprosiliśmy o komentarz Związek Artystów Scen Polskich, który nadzoruje funkcjonowanie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Czekamy na odpowiedź. Gdy ją dostaniemy, niezwłocznie przekażemy wam stanowisko drugiej strony.

Więcej o newsów gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Szopa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy