Reklama
Reklama

Andrzej Szopa: Wierzę, że będę jeszcze chodził!

Wyjazd do USA i planowana tam operacja miały odmienić życie aktora Andrzeja Szopy (64 l.). I faktycznie tak się stało, choć nie tak, jak sobie to wyobrażał...

Po nieudanej operacji kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych, podczas której został częściowo sparaliżowany, Andrzej Szopa wrócił do rodzinnego Ciechocinka. 

Aktor znany z takich filmów jak „Wielki Szu”, „Żurek” i popularnych seriali (m.in. „Czas honoru”) porusza się na wózku inwalidzkim i przechodzi intensywną rehabilitację.

W zdobyciu pieniędzy na leczenie pomagają mu aktorzy warszawskiego Teatru Kwadrat. 

"Codziennie mi się śni, że spaceruję i biegam. Jest szansa, że za jakiś czas wstanę wreszcie z wózka i będę mógł normalnie chodzić oraz funkcjonować. To moje największe marzenie" – mówi „Życiu na gorąco” aktor, dla którego Stowarzyszenie Polskich Mediów zorganizowało benefis jego artystycznej twórczości. 

Reklama

Głównym celem tego wydarzenia było zebranie środków na dalszą, bardzo kosztowną rehabilitację aktora. 

Czytaj dalej na kolejnej stronie...

Przyjaciele dodali mu sił do walki

Inicjatywa przeszła najśmielsze oczekiwania, bo w liczącym 125 lat Teatrze Letnim w Ciechocinku, gdzie pojawili się jego koledzy z Teatru Kwadrat, do puszek wolontariuszy wrzucono ponad 5 tysięcy złotych! 

"Zjawiliśmy się tutaj, by jeszcze bardziej zmotywować Andrzeja do tego, żeby się nie poddawał i walczył o siebie. Chcieliśmy mu pokazać, że jesteśmy z nim całym sercem, że nie jest sam i zawsze może na nas liczyć.

Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pojawi się z nami na scenie" – mówił Andrzej Nejman (41 l.), dyrektor Teatru Kwadrat, z którym Andrzej Szopa był ostatnio związany. 

"Niekiedy rzeczywiście trudno mi się zmobilizować do działania. Na szczęście jestem w rękach najlepszych specjalistów oraz przyjaciółki Basi Karwat, która z poświęceniem się mną opiekuje. 

To dzięki tym wspaniałym osobom nie załamałem się i ciągle wierzę, że niedługo wrócę do zdrowia"  – mówi z nadzieją pan Andrzej. 

Artur Krasicki

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Szopa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy