Reklama

Reklama

Reklama

Andrzej Duda i Agata Duda. Cała prawda o ich małżeństwie wyszła na jaw! Większość osób się domyślała

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda to nie tylko świetna para prezydencka, ale też dobrze dobrane osobowości. Choć wiele osób sądziło inaczej, to przyjaciółka Pierwszej damy zdradza ciekawostki na temat prezydenckiej pary. Teraz cała prawda wyszła na jaw!

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda są już małżeństwem niemal od 30 lat! Prezydencka para pobrała się w 1994 roku. Najpierw zdecydowali się na ślub cywilny, potem powiedzieli sobie "tak" już przed ołtarzem. A jak wygląda codzienne życie prezydenckiej pary? Osoba z ich bliskiego otoczenia zdradziła parę sekretów w rozmowie z magazynem "Dobry Tydzień". Jakim mężem jest prezydent Duda?

Andrzej i Agata Duda nie są "fikcyjnym małżeństwem"? Znajoma wyjawia prawdę

Choć w formalnym związku są już ponad 25 lat, to prezydencka para znajomość rozpoczęła znacznie wcześniej!

Reklama

Andrzej Duda i Agata Kornhauser poznali się jeszcze w czasach liceum. Wpadli na siebie podczas jednej z imprez u wspólnego znajomego. Kto wtedy mógł przewidzieć, że stworzą tak silną relację!

Choć nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, to uczucie okazało się na tyle wyjątkowe, że postanowili się pobrać.

Andrzej Duda i Agata Duda. Sami odczytali fragmenty Biblii na ślubie!

Uroczysta ceremonia mocno zapadła w pamięci gościom. Do dziś okoliczność z sentymentem wspomina matka prezydenta - Janina Milewska-Duda:

"Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Malinski, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało" - opowiadała w książce "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk".

W trakcie uroczystości zdecydowali się też na coś, co trudno nazwać powszechnym zwyczajem podczas zaślubin. Postanowili bowiem... sami odczytać fragmenty Biblii!

"Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami". A rok później w tym samym kościele ksiądz Maliński chrzcił Kingę" - czytamy w książce.

Imponujący staż Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy

Pomimo długiego stażu, uczucie którym darzą się małżonkowie w ogóle nie słabnie. Okazuje się, że wciąż czują się w związku, jakby mieli po dwadzieścia lat. Jak zdradziła podczas rozmowy z magazynem "Dobry Tydzień" Krystyna Wechman, prezes Fundacji Amazonki, a na co dzień przyjaciółka Pierwszej Damy, nie jest to "fikcyjne małżeństwo".

"To nie jest fikcyjne małżeństwo i czułość na pokaz. Prezydent autentycznie przy każdej okazji chwali żonę i ją przytula" - przyznała.

Nie trudno uwierzyć w jej zapewnienia - czułość i serdeczność, z jaką Andrzej Duda traktuje swoją małżonkę, widoczna jest niemal na każdym zdjęciu prezydenckiej pary.


Zobacz też:

Para prezydencka pożegnała królową Elżbietę II. Agata Kornhauser-Duda tak prezentowała się w Westminsterze

Agata Duda na finale Narodowego Czytania 2022 w Ogrodzie Saskim. Z klasą?

Agata Duda w eleganckiej stylizacji na rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Agata Duda

Reklama

Reklama

Reklama