Reklama

Reklama

Reklama

​Anastazja Archypowa: 18-letnia ukraińska łyżwiarka walczy na froncie

Anastazja Achypowa (18 l.) dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Ukrainy w łyżwiarstwie figurowym. Kiedy rosyjskie wojska wkroczyły na teren jej ojczyzny, filigranowa sporstmenka zamieniła łyżwy na karabin i kolktajle Mołotowa. Jak deklaruje na Instagramie, zdecydowała się zostać w Kijowie i walczyć o boku prezydenta Zełenskiego.

Dziś mija ósmy dzień bohaterskiej obrony Ukrainy przed rosyjską inwazją. 24 lutego o 3 nad ranem polskiego czasu wojska rosyjskie na rozkaz Władimira Putina wkroczyły na teren niepodległej Ukrainy z zadaniem błyskawicznego zajęcia kraju, obalenia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i wprowadzenia na jego miejsce marionetkowego, całkowicie lojalnego wobec Putina Wiktora Janukowycza, przestępcę, który w 2013 roku kazał strzelać do Ukraińców protestujących na kijowskim Majdanie.

Reklama

Jak donosi amerykański wywiad, Putin, planując inwazję,  nie spodziewał się tak wielkiego i skutecznego oporu narodu ukraińskiego. Do tej pory Rosjanie zdołali zająć tylko jedno miasto obwodowe, Chersoń. Trwają ciężkie walki o Charków, Czernihów, Mariupol i Kijów, stolicę Ukrainy, skąd obroną kraju dowodzi prezydent Wołodymyr Zełeński, jednocześnie zabiegając u przywódców krajów Unii Eurpejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych o coraz dotkliwsze sankcje nakładane na Rosję i pomagającą jej Białoruś. 

Ukraińska łyżwiarka walczy w obronie Kijowa

W obronie oblężonego Kijowa walczą legendy światowego boksu: bracia Kliczko oraz dwaj inni pięściarze:  Wasyl Łomaczenko i Ołeksandr Usyk. Do walki stanęła także filigranowa łyżwiarka, Anastazja Archypowa. 18-letnia dwukrotna mistrzyni Ukrainy w łyżwiarstwie figurowym zapewnia na Instagramie, że nie zostawi swojego rodzinnego miasta, ani prezydenta:

Deklaracji towarzyszy zdjęcie Anastazji z karabinem i koktajlami Mołotowa. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” łyżwiarka przyznała, że się boi. To oczywiste, kto by się nie bał? Jednak dotychczasowe sukcesy w walce dodają jej otuchy:

Zobacz też: 

Anna Dymna przekazała smutne wieści. "Piszę te słowa i peka mi serce"

Meghan Markle nagle zniknęła? Co się z nią dzieje?

Pentagon zrewiduje plany. "Musimy ustanowić stałe bazy NATO w Polsce"

Zapraszamy do

śledzenia SPRAWDZONYCH inicjatyw pomocowych: POMAGAMYUKRAINIE.

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anastazja Archypowa | wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy