Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Aktorka walczy o dom

Los osiedla, na którym mieszka Barbara Wrzesińska (73 l.), jest zagrożony. W miejscu, gdzie stoi jej dom, deweloper planuje postawić apartamentowce...

Pamiętamy ją z wielu filmów i seriali, a także z popularnego Kabareciku Olgi Lipińskiej. Od kilku już lat aktorka jest na emeryturze. Ważnym elementem jej codzienności jest drewniany dom, jeden z trzydziestu, stojących w centrum Warszawy, niedaleko Sejmu.

Reklama

"Nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba" - mówiła w jednym z wywiadów. Kolonia drewnianych domków fińskich powstała w 1945 r. jako siedziba biura odbudowy stolicy. Mieszkali tu poeta i satyryk Jonasz Kofta, Maria Czubaszek i Jan Pietrzak. Teraz los osiedla jest zagrożony. Domki mają zostać wyburzone - dowiedział się magazyn "Rewia".

"Ma to związek z przygotowywanym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje tam inne funkcje" - cytuje komunikat władz Śródmieścia tygodnik. Skądinąd wiadomo, że na tym miejscu chce postawić apartamentowce znany deweloper... Barbara Wrzesińska nie dopuszcza do siebie myśli, że miałaby się wyprowadzać.

"Mój domek wyposażyłam w piecyki kaflowe" - opowiadała nie tak dawno. "Są już wprawdzie na prąd, ale przypominają mi moje dzieciństwo. Mam tę satysfakcję, że mieszkam w ogrodzie Zamku Ujazdowskiego, który szczególnie upodobała sobie królowa Bona, gdzie też spędzała czas jej córka, Anna Jagiellonka. To piękna wieś w samym środku Warszawy. Nieopodal pędzą samochody, pracują ambasady, kipi życie, a tu: drewniane domeczki w enklawie zieleni. Wprawdzie w trakcie burz wiatr powala starsze drzewa, ale za to śpiewają słowiki i przemykają jeże" - podkreśla aktorka.

Lokatorzy zapowiedzieli walkę. Nie wszystko da się przełożyć na pieniądze. A nie od dziś wiadomo, że starych drzew się nie przesadza.

(52/2011)

Dowiedz się więcej na temat: mieszkania gwiazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje