Reklama
Reklama

Agnieszka Wagner była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Co dziś się z nią dzieje?

O Agnieszce Wagner (52 l.) mówi się, że to dama polskiego kina i najbardziej intrygująca aktorka w kraju. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno w polskich, jak i zagranicznych produkcjach. Widzowie pamiętają ją z filmowych kreacji w m.in. "Quo Vadis", "Listy do M." oraz "Jestem mordercą". Aktorka chroni swojej prywatności i rzadko udziela się w mediach. Co u niej słychać?

Kim jest Agnieszka Wagner?

Agnieszka Wagner urodziła się 17 grudnia 1970 roku w Warszawie. Od dziecka była związana ze sceną. Jako nastolatka rozpoczęła naukę tańca w młodzieżowym zespole pieśni i tańca "Gawęda". Później debiutowała jako aktorka przed ukończeniem 18 lat.

W 1988 roku zagrała w serialu "Crimen". W tym samym roku wystąpiła w filmie "Dotknięci" w reżyserii Wiesława Saniewskiego z Ewą Wiśniewską oraz Piotrem Fronczewskim. Od tej chwili jej kariera nabrała tempa.

Reklama

Następnie zagrała m.in. u Andrzeja Wajdy w "Pierścionek z orłem w koronie" i Filipa Zylbera w "Pożegnaniu z Marią". Agnieszka Wagner wystąpiła także w "Spisie cudzołożnic", "Dziejach mistrza Twardowskiego" i "Nic śmiesznego".

Kolejne role Agnieszki Wagner to filmowe i serialowe kreacje m.in. w "Quo Vadis", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Komisarz Alex" oraz "Barwy szczęścia". Widzowie znają ją również z ról w filmach "Listy do M.", "Jestem mordercą" oraz "Znajdę Cię". Nie ma więc większych wątpliwości, że gwiazda na przestrzeni swojej kariery wielokrotnie pokazywała swój kunszt. Mimo to nie jest dziś postacią powszechnie rozpoznawalną.

Agnieszka Wagner i role w zagranicznych produkcjach. Zagrała w filmie Stevena Spielberga

Może to o tyle dziwić, że Agnieszka Wagner grała też w głośnych zagranicznych produkcjach. Ma na koncie występy w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, francuskim serialu "Nowe przygody Arsena Lupin" i niemieckim "Komisarz Rex". W 1996 roku zagrała główną rolę w rosyjskim melodramacie "Unoszą mnie konie".

"Ja lubię po prostu grać dobre role. Kino polskie nie rozpieszcza obecnie kobiet i nie można być zbyt wybredną. Jeżeli zatem dostaję propozycję zagrania roli kobiecej w ważnym filmie to przyjmuję ją bez wahania taką jaką jest, pamiętając, że o naprawdę dobre role kobiece jest dzisiaj bardzo trudno" - mówiła przed laty Agnieszka Wagner.

Aktorka wielokrotnie podkreślała, że nie ma wymarzonej roli. Uważa, że jedno, czego aktorowi nie wolno, to... nie grać: "Zawód aktora jest formą ekspresji innych stron własnej osobowości. W życiu nie miałabym okazji doświadczyć wielu rzeczy, zarówno tych dobrych, jak i złych, których doświadczam w skórze moich bohaterek" - przekonuje Wagner.

Czytaj także: Agnieszka Wagner: Chce pozostać tajemnicza!

Agnieszka Wagner, czyli posągowa piękność polskiego kina

Agnieszka Wagner zachwyca nie tylko talentem, ale także urodą. Przez wielu uważana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Mimo tego, sama przyznaje, że jak każda kobieta miewa kompleksy na temat swojego wyglądu.

"Naprawdę nigdy nie uważałam się za ósmy cud świata. Zawsze miałam jakieś kompleksy, z jednych wyrosłam, inne okiełznałam, z czasem dochodzą nowe. Jak każda normalna kobieta. Zdaję sobie sprawę, że mam urodę w niedzisiejszym typie - prywatnie to sobie cenię, przedwojenny typ mi odpowiada" - wyznała kiedyś w rozmowie z "Plejadą".

Posągowa uroda i powalające spojrzenie to znaki rozpoznawcze aktorki. Jakiś czas temu przyznała jednak, że ta wyjątkowość nie zawsze działa na jej korzyść: "Słyszałam, że jestem niedzisiejsza, nienowoczesna i że użycie mojego typu urody w filmie musi się czymś uzasadniać - dodała.

Agnieszka Wagner chroni życie prywatne przed mediami

Agnieszka Wagner prywatnie jest szczęśliwą mamą i żoną. Jej mężem jest Jerzy Jurczyński, który w przeszłości był rzecznikiem prasowym spółki Azoty Tarnów i klubu piłkarskiego Wisły Kraków. Małżeństwo wspólnie doczekało się córki, Heleny.

- Są ludzie, którzy w związku szukają adrenaliny, i są tacy, którzy dążą do harmonii. Należę do tego drugiego typu - stwierdziła aktorka w wywiadzie z "Faktem". - "Dziecko to jest taki stały, najpewniejszy i najjaśniejszy punkt w moim świecie. Cały świat się wokół niego się obraca" - dodała.

Agnieszka Wagner świadomie stroni od mediów i budowaniu kariery na plotkach z życia prywatnego. Ceni sobie spokój i bezpieczeństwo: "Nie mam ambicji, żeby było mnie wszędzie pełno, ja nie muszę "wyskakiwać z lodówki" przy każdym jej otwarciu. W zupełności wystarcza mi, że widzowie oglądają mnie w rolach" - wyznała.

Zobacz także:

Piotr Adamczyk i Agnieszka Wagner: Tworzyli parę idealną. Ich nagłe rozstanie było zaskoczeniem!

Agnieszka Wagner nie lubi grać nago

Dla Hanki Bielickiej fizyczność nie istniała. Małżeństwo zakończyła jako półdziewica

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Wagner | Listy do M.
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy