Reklama

Kajra

Piątek, 16 września 2022 (18:24) Aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2023 (14:24)
„Cześć, tu Sławomir, a w mych ramionach Magdalena” – tak śpiewa o niej w swoim największym hicie jej mąż. Magdalena Kajrowicz, znana jako Kajra, jest żoną popularnego polskiego wokalisty, Sławomira, i członkinią jego zespołu. Skąd pochodzi i jak zdobyła sławę?
Kajra - najważniejsze informacje
Kajra /Agnieszka Paszynska/TVP/East News /East News

Kajra - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  27.04.1984

 • Miejsce urodzenia:

  Wałbrzych

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Fort Boyard"
 • Nagrody:

  Platynowa płyta

„Cześć, tu Sławomir, a w mych ramionach Magdalena” – tak śpiewa o niej w swoim największym hicie jej mąż. Magdalena Kajrowicz, znana jako Kajra, jest żoną popularnego polskiego wokalisty, Sławomira, i członkinią jego zespołu. Skąd pochodzi i jak zdobyła sławę?

Dzieciństwo 

Magdalena Kajrowicz urodziła się w Wałbrzychu 27 kwietnia 1984 r. Była bardzo związana emocjonalnie z rodzicami, zwłaszcza z ojcem, który zmarł nagle na serce, gdy Kajra była w szóstym miesiącu ciąży. Nie miał okazji poznać wnuka.

Rodzina

W 2011 r. Kajra poślubiła Sławomira Zapałę, który dziś jako Sławomir podbija polską scenę muzyczną. Poznali się w szkole teatralnej i przez lata łączyła ich przyjaźń. Miłość pojawiła się dopiero później. Jak wspomina, wyprawili huczne, siedmiodniowe góralskie wesele. Choć żyli wtedy skromnie, to połączyło ich silne uczucie, które przez lata nie wygasło. W 2016 r. zakochani doczekali się syna, Kordiana. Te czasy nie były dla nich łatwe – obowiązki zawodowe, życie na walizkach i ciągłe rozjazdy nie sprzyjały budowaniu relacji w rodzinie i wychowywaniu dziecka. Postanowili zabierać Kordiana ze sobą w trasy koncertowe i łączyć świat zawodowy z prywatnym. Syn pary zaczął też zdradzać zainteresowania muzyczne, więc kto wie – może rośnie nam nowy gwiazdor polskiej piosenki? Mówi się o kryzysie w małżeństwie Kajry i Sławomira i zbliżającym się rozwodzie. Małżonkowie nie potwierdzają tych plotek i deklarują, że zamierzają „męczyć się” ze sobą jeszcze bardzo, bardzo długo.

Początek kariery

Kajra jest absolwentką krakowskiej PWST. Po zdobyciu dyplomu występowała epizodycznie w kilku serialach: „Trzecim oficerze”, „Czasie honoru”, „Komisarzu Alexie” czy „Hotelu 52”, w którym pojawił się też jej mąż, Sławomir. Nie zdecydowała się jednak związać przyszłości z aktorstwem i zamiast tego skupiła się na muzyce.

Zdobycie popularności

Kajra zdobyła sławę jako wokalistka towarzysząca Sławomirowi na koncertach i w teledyskach. Wystąpiła w pierwszym klipie męża do piosenki „Megiera”. Oficjalnie jest członkinią zespołu „Trzymamy się Zapały”, który razem ze Sławomirem koncertuje w kraju i za granicą oraz występuje na festiwalach i koncertach okolicznościowych. Tworzą w autorskim nurcie zwanym popularnie „rock polo”. Wspólnie wydali dwa albumy – „The Greatest Hits” z 2017 r., na którym znalazł się największy przebój Sławomira opowiadający między innymi o jego miłości do żony, „Miłość w Zakopanem”, oraz „The Best of” z 2020 r. z przebojem „Weselny pyton”.

Dalsza kariera

W 2016 r. Kajra pojawiła się w serialu „Na noże”, a w 2021 r. wzięła udział w projekcie Grupy Filmowej Darwin „Misja”. Korzystając ze sławy, jaką zapewnił jej popularny mąż, wystąpiła także w programach „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym doszła aż do finału edycji, oraz „Fort Boyard”. W 2022 r. Kajra i Sławomir wypuścili dwie nowe piosenki, zatytułowane „Kordian” oraz „Andrzej”. Są także jednymi z gospodarzy programu „Poranny rogal” na antenie Zoom TV.

Nagrody

Pierwszy album Sławomira z udziałem Kajry pokrył się poczwórną platyną. Piosenka „Miłość w Zakopanem”, do której wokal nagrała Kajrowicz, zgromadziła także najwięcej odsłon na polskim YouTube w 2017 r.

Kajra - Wiadomości

Kajra - Wideo