Reklama

Agnieszka Kaczorowska-Pela

Od ponad 20 lat znamy ją jako uroczą Bożenkę z „Klanu”, a także tancerkę i zaangażowaną mamę. Kim jest Agnieszka Kaczorowska-Pela? 
Agnieszka Kaczorowska-Pela - najważniejsze informacje
Agnieszka Kaczorowska /Adam Jankowski/REPORTER /East News

Agnieszka Kaczorowska-Pela - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  16.07.1992

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Maciej Pela
 • Produkcje:

Od ponad 20 lat znamy ją jako uroczą Bożenkę z „Klanu”, a także tancerkę i zaangażowaną mamę. Kim jest Agnieszka Kaczorowska-Pela? 

Dzieciństwo  

Agnieszka Kaczorowska przyszła na świat 16 lipca 1992 r. w Warszawie. Ma dwoje starszego rodzeństwa, Jolantę i Piotra. Jako dziesięciolatka przeszła przez rozwód rodziców. Tańczy profesjonalnie od szóstego roku życia. 

Zdobycie popularności 

Gdy miała 7 lat, rodzice wysłali ją na casting do roli Bożenki, adoptowanej córki Grażynki i Ryśka Lubiczów w popularnej telenoweli „Klan”. Właśnie tam zaczęła się jej kariera. Agnieszka Kaczorowska dorastała na ekranach naszych telewizorów, przechodziła okres dojrzewania, pierwszej miłości, a także ślub i narodziny kolejnych serialowych dzieci.

Kaczorowska od samego początku swoją przyszłość wiązała jednak nie z aktorstwem, a z tańcem. Trenowała przez całe dzieciństwo i lata nastoletnie, z kolejnymi partnerami startowała w turniejach tańca towarzyskiego. W latach 2009-2010 jej tanecznym partnerem był Paweł Tekiela, z którym wywalczyła tytuł młodzieżowych mistrzów świata w stylu latynoamerykańskim i trzecie miejsce na podium Mistrzostw Europy. 

Dalsza kariera 

W 2014 r. Kaczorowska dołączyła do ekipy programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w nietypowej roli trenerki. Była chyba najsłynniejszą trenerką spośród wszystkich uczestników programu, a jej popisy z Krzysztofem Wieszczkiem zapewniły parze zwycięstwo w trzeciej edycji programu. Kaczorowska wystąpiła w sześciu edycjach show – ostatni raz w 2018 r. 

Oprócz działalności aktorskiej i tanecznej Kaczorowska pracowała także jako konferansjerka. Współprowadziła koncerty plenerowe i koncerty sylwestrowe. W 2016 r. zadebiutowała jako aktorka teatralna w sztuce „Kochanie na kredyt” Olafa Lubaszenki, a rok później pojawiła się w musicalu „Karol – musical o życiu Jana Pawła II”. W latach 2017-2020 była także właścicielką własnej szkoły tańca, Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, którą musiała zamknąć z powodu pandemii. 

Agnieszkę Kaczorowską możemy oglądać w serialu „Klan”. Celebrytka jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie publikuje treści parentingowe i lifestyle’owe, prowadzi także własny program „Jestem mamą” na platformie YouTube. 

Rodzina i związki 

Agnieszka Kaczorowska była związana z montażystą „Tańca z gwiazdami”, sporo starszym od niej Rafałem Samborskim. Po kilku miesiącach celebrytka stwierdziła jednak, że powinna znaleźć sobie partnera w swoim wieku. Jej kolejnym partnerem był muzyk Maciej Zadykowicz, ale i ta relacja nie okazała się trwała. 

Krótko po rozstaniu, gdy Kaczorowska poszukiwała tancerzy chętnych do pracy w jej szkole tańca, poznała Macieja Pelę, znanego z trzeciej edycji programu „You Can Dance”. Zaiskrzyło od razu. Ich ślub odbył się w 2018 r. w bajkowej Toskanii zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu ich związku. Niecały rok po ceremonii para powitała na świecie pierwszą córkę, Emilię (2019), a w 2021 r. urodziła się kolejna pociecha Pelów – Gabriela

Agnieszka Kaczorowska-Pela - Wiadomości

Agnieszka Kaczorowska-Pela - Zdjęcia

Agnieszka Kaczorowska-Pela - Wideo