Reklama
Reklama

Grosicki, Tyson, Pacino, Hammer - ze szczytu na dno. Gwiazdy, które straciły wszystko

Okazuje się, że nawet sławne i bogate osoby muszą liczyć się z tym, że może przyjść chwila, w której wszystko stracą. Mike Tyson, Al Pacino, Nicolas Cage i Kamil Grosicki - sprawdź, co przyczyniło się do ich kiepskiej sytuacji finansowej (i nie tylko!).

Bycie sławnym wiąże się z byciem bogatym - oczywiście pod warunkiem dobrej umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Jednak duża część celebrytów przepada w luksusowym świecie, aż pewnego dnia budzą się z pustym kontem bankowym i długami. Poznaj top celebrytów, którzy musieli pożegnać się ze swoją fortuną, a niekiedy nawet karierą. 

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki, reprezentant Polski w piłce nożnej nie ukrywał, że w jego życiu było wiele kontrowersji, a jedną z nich było uzależnienie od hazardu. 

Reklama

- Wszystko zaczęło się, gdy starsi koledzy zabrali mnie do kasyna. W Pogoni dostawałem stypendium 300 zł. Podszedłem do stołu na 20 minut i wygrałem tyle, ile w klubie dostawałem na miesiąc. Pomyślałem: to niesamowite, jak łatwo można zarobić! I tak ruszyła machina. Do dziś muszę się pilnować, zapinać pasy - wyznał piłkarz w jednym z wywiadów. 

Gdy zdał sobie sprawę, że nałóg go niszczy i traci majątek, zdecydował się na terapię w zamkniętym ośrodku na Mazurach. Wyszło mu to na dobre, choć jak sam przyznaje, z tego nigdy się nie wychodzi.

Armie Hammer

Dla Armiego Hammera dział w filmie "Tamte dni, tamte noce" oznaczał, że kariera aktorska nabrała rozpędu. Po premierze kinowego hitu Armie został okrzyknięty nadzieją kina młodego pokolenia. Dostawał coraz więcej propozycji. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, kiedy kilka kobiet wyjawiło, że aktor znęcał się nad nimi i zmuszał do dziwnych rzeczy. Nie tylko wyciekły informacje o niepokojących fantazjach seksualnych, ale również wyszły na jaw kanibalistyczne zapędy. Chociaż aktor i jego prawnicy zaprzeczają wszystkiemu, to jego kariera legła w gruzach - stopniowo tracił rolę w filmach i serialach. Obecnie na próżno szukać nowego filmu z jego udziałem. 

- Nie będę odpowiadał na te bzdury. Ale w świetle tych złośliwych i fałszywych ataków na mnie, nie mogę teraz zostawić moich dzieci na cztery miesiące, by kręcić film na Dominikanie  - skomentował aktor na początku afery. 

Kevin Spacey

Kevin Spacey zasłynął w świecie kinematografii. Aktor znany z genialnej roli w "House of Cards" w 2017 roku został oskarżony o gwałt na Anthonym Rappie, gdy ten był nastolatkiem. Wkrótce po tym znalazło się kolejne 15 osób, które potwierdziły, że Spacey jest agresorem. Stracił on wszystkie swojego role. Rezygnacja z Kevina Spaceya kosztowała Netflixa aż 39 milionów dolarów! Aktor marzy o powrocie do pracy, ale nie ma na co liczyć. Co więcej, brytyjska prokuratura postanowiła, że Kevin Spacey będzie odpowiadał za molestowanie seksualne i zmuszanie do stosunku trzech mężczyzn. Sytuacje miały miejsce w latach 2008-2013. 

Mike Tyson

W pewnym momencie kariery majątek Tysona wynosił nawet 400 milionów dolarów. Spora suma jego fortuny poszła na rozwody i alimenty dla dzieci. Był również hojny w stosunku do swoich znajomych - kupował im wycieczki oraz mieszkania. Z kolei sobie kupił kilka apartamentów i samochodów, pokusił się nawet o... tygrysa! W 2003 roku ogłosił upadłość, a według prasy Mike miał 23 miliony dolarów długu. Aby wyjść na prostą, zaczął dorabiać epizodami w filmach, np. pojawił się w "Las Vegas", a także brał udział w reklamach. W 2018 roku legendarny bokser kupił ranczo i od tamtej pory sprzedaje marihuanę.  

Courtney Love

Kiedy nagle zmarł Kurt Cobain, wokalista zespołu "Nirvana" (posłuchaj!), jego żona Courtney Love, odziedziczyła ogromną sumę pieniędzy - 27 milionów dolarów! 

Wierzcie lub nie, ale Courtney przepuściła wszystkie pieniądze, wydając je na narkotyki i rock'n'rollowy styl życia. Dodatkowo nie płaciła za dom, który odkupiła od rodziny Cobaina. W pewnym momencie miała takie kłopoty finansowe, że musiała sprzedać nieruchomość. To wszystko sprawiło, że Love straciła dostęp do konta powierniczego córki. Obecnie twierdzi, że zarabia tyle, by godnie żyć. 

MC Hammer

MC Hammer w latach 90. dorobił się dużych pieniędzy, a to dzięki utworowi "U Can’t Touch This" (posłuchaj!), który stał się przebojem w tamtych czasach. Zaledwie w ciągu 5 lat wydał 70 milionów dolarów, a jego dług wynosił 14 milionów. Według informacji CNN był winny pieniądze 40 osobom. Jego kolejne albumy kiepsko się sprzedawały, a nie chciał rozstawać się z 17 samochodami i 150 końmi, które były w jego stajni. Aby podratować swoją sytuację finansową, musiał sprzedać swoje prawa autorskie do wydawnictw i ogłosić bankructwo. Kilkukrotnie próbował ponownie odnieść sukces w branży muzycznej, ale nigdy mu się nie udało.

Al Pacino

Al Pacino doskonale zarządza majątkiem rodziny Corrleone w "Ojcu chrzestnym", albo kasynem w Las Vegas w "Ocean 13". Z własnymi pieniędzmi aktor już ma problem. Zgormadził ich wiele dzięki rolom w kasowych filmach. Większość zainwestował za namową swojego księgowego Kennetha Iry Starra w piramidę finansową Ponzi. Na tej operacji aktor stracił fortunę i zbankrutował. Dodatkowo wyszło na jaw, że Al Pacino przez lata nie płacił podatków. Jego dług wobec państwa wynosił prawie 200 tysięcy USD. Żeby się utrzymać, musiał zagrać w kilku reklamach i przyjąć role w niezbyt udanych filmach.

Toni Braxton

Toni Braxton każdy pamięta z przeboju "Unbreak My Heart" (posłuchaj!). To dzięki niemu wokalistka dorobiła się milionów, jednak jeszcze szybciej niż hot zdobywał kolejne szczyty list przebojów artystka wydawała pieniądze. Toni Braxton w 1998 roku ogłosiła upadłość i musiała nawet sprzedać prestiżowe nagrody muzyczne. Dzięki udziałowi w musicalu Disneya "Piękna i Bestia" udało się jej odbić od dna. Nie na długo. Już w 2010 roku zbankrutowała po raz drugi. W spłacie długów pomógł jej reality show "Braxton Family Values".

Zobacz też:

Mike Tyson stracił 500 milionów dolarów na używki i kobiety. Jest bankrutem?

Toni Braxton: "Bóg ukarał mnie za aborcję"

Armie Hammer wraca do życia po skandalu. Pracuje w hotelu. To koniec kariery aktorskiej?

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy