Reklama
Reklama

Alicja Majewska mieszka w bajkowej scenerii? Urządziła się jak księżniczka!

Alicja Majewska (73 l.) i jej „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli” to klasyka polskiej muzyki. Gwiazda od lat zachwyca głosem i osobowością. Gdzie mieszka Alicja Majewska i czy dom artystki jest godny jej wielkiego talentu?

Alicja Majewska i jej zjawiskowa posiadłość

Alicja Majewska mieszka w Warszawie na osiedlu Zacisze. Może pochwalić się piękną posiadłością, która urzeka swoim bogactwem i bajkową scenerią. Na pewno nie królują tu minimalizm ani skromne podejście do urządzania wnętrz. 

W swoim domu artystka spędziła już sporo czasu. Wyposażenie nawiązuje do minionych lat pełnych wspomnień. We wnętrzach okazałej posiadłości można znaleźć więc niesamowite pamiątki, a wystrój jest bogaty. Alicja Majewska to sentymentalna, ale i optymistycznie nastawiona osoba. 

Reklama

Jak sama mówi dla magazynu "Viva!": "Jestem kobietą rozwiedzioną, wdową, nie mam dzieci. Tak się potoczyło moje życie. Na szczęście mam naturę punktowania tego, co mi się udało. Szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna, a nie pusta". Ciepło, optymizm i nastrój zauważalne są także w domu piosenkarki.

Jak prezentuje się dom Alicji Majewskiej?

Widzowie mogli zajrzeć do domu Alicji Majewskiej na warszawskim Zaciszu w programie "Zacisze gwiazd". Ogromny dom otoczony gęstą roślinnością i wszechobecną zielenią budzi zachwyt. Wnętrze pasuje do bajkowej scenerii - sporo tu delikatnych odcieni, ciepłego klimatu oraz dużych powierzchni. 

Otwarte przestrzenie to zasługa przebudowy. Artystka postanowiła pozbyć się wielu ścian, co sprawia, że dom wydaje się większy. Perełką w posiadłości Alicji Majewskiej są łuki, które kojarzą się z wnętrzami znanymi z pałaców.

Alicja Majewska - czy utrzymanie posiadłości ją przerasta?

Alicja Majewska kupiła swój dom w 1975 r. Jak przyznaje, na początku wymagał on wiele pracy i nakładów finansowych. Dzięki temu udało się doprowadzić go do obecnego stanu. 

Niedawno krążyły jednak pogłoski, że Alicji Majewskiej nie stać już na utrzymanie tak okazałej posiadłości. W wywiadach artystka przyznała, że otrzymuje jedynie 1000 zł emerytury miesięcznie. Z tego powodu dalej koncertuje i nie myśli o całkowitym relaksie. Wbrew plotkom stanowczo zaprzecza, by miała w planach sprzedaż swojego domu. 

Alicja Majewska najwyraźniej przywiązała się do mieszkania w mieście, choć dzieciństwo spędziła na wsi. Jak wspomina: "Ciocia Alinka, która zamieszkała we Wrocławiu, postanowiła zabrać mnie do siebie, aby się takie zdolne dziecko nie zmarnowało na wsi. Na szkołę muzyczną było jednak za późno. Ale przez trzy lata mieszkałam w pięknym, wielkim mieście. Kiedy rodzice postanowili przenieść się bliżej Warszawy, zamieszkałam z nimi".

Alicja Majewska: kim jest znana artystka?

Alicja Majewska to znana polska piosenkarka pochodząca z Wrocławia. Karierę muzyczną rozpoczęła w latach 70. i koncertuje do dziś. Przez lata śpiewała zarówno solo, jak i w duecie, np. ze Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim czy Ryszardem Rynkowskim.

Zobacz też:

"The Voice Senior". Alicja Majewska i jej tajemnicza choroba. Co się dzieje z jurorką?

Alicja Majewska zrobiła to dla Wodeckiego! Rozmawiała z nim dzień przed jego śmiercią!

Alicja Majewska: Najwyższy czas zwolnić tempo!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Alicja Majewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy