Słodycze jako dodatek do prezentu. Jak je zapakować?

Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają dostawać prezenty, a słodycze to podarunek uniwersalny. Można go wręczyć na rocznicę ślubu, urodziny, Nowy Rok, 8 marca, na imprezach firmowych, w formie nagród motywacyjnych, jako nagrodę w konkursie. Oprócz wyboru samych słodyczy warto zadbać też o ich atrakcyjne opakowanie.

Jak zapakować słodycze?

Istnieje wiele sposobów, aby pięknie i oryginalnie zapakować deser. Dużą popularnością cieszą się np. truskawki w czekoladzie w pudełku czy pudełka ze słodyczami i piernikami.

Ostatnio szczególnie popularne stały się bukiety owoców lub słodyczy. Truskawki, banany, jeżyny, maliny w czekoladzie w bukietach z papieru kraftowego prezentują się wyśmienicie i sprawią obdarowanym wiele przyjemności. W ten sposób można zapakować też pierniki, cake popsy, suszone owoce, orzechy.

W przezroczystym ozdobnym słoiczku można nakładać warstwami kolorowe drażetki lub lizaki. Na taki prezent nadaje się również zwykły szklany słoiczek. Może być oryginalnie ozdobiony jutą, suszonymi kwiatami lub zawinięty w tekturę falistą. W ten sposób podarujesz nie tylko słodycze, ale także pojemnik, który będzie można wykorzystać w przyszłości.

Jakie słodycze można podarować w prezencie?

Najważniejszą zaletą prezentu ze słodyczy jest to, że nie będzie kosztował dużo, a sprawi znacznie więcej radości niż zwykły drobiazg. Na prezent nadają się wszelkie słodycze, w tym czekoladki, cukierki, lizaki, a nawet wafelki czy owoce w czekoladzie. Jeśli szukasz inspiracji sprawdź promocje w gazetce sklepu Dealz.

Taki prezent ma wiele zalet:

  •  słodycze to klasyczny prezent, który sprawdzi się wszędzie,
  •  niezależnie od tego, czy dobrze znasz tę osobę, czy nie,
  •  słodki prezent możesz zrobić bliskiej osobie bez powodu,
  •  słodki prezent będzie odpowiedni na urodziny, ślub, rocznicę, ukończenie szkoły i inne okazje.

Jak ładnie zapakować słodycze?

Jeśli nie wiesz jak zapakować słodycze na prezent, to dobrym rozwiązaniem jest drewniane pudło. W takim pojemniku zmieszczą się różne czekoladki, karmelki, galaretki, pierniczki, bakalie. Pudełko możesz wypełnić świeżymi owocami lub bezcukrowymi eko-cukierkami dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie. Pudełko można ozdobić ozdobnym sianem i sznurkiem.

Innym rozwiązaniem są słodycze pakowane pojedynczo (ciasteczka, gofry, ciastka czy desery w opakowaniu). Jednocześnie pewną ilość cukierków można ułożyć w formie tortu, układając cukierki warstwami i przewiązując je satynową tasiemką.

Słodycze mogą wystąpić zarówno jako samodzielny podarunek, jak i jako dodatek do głównego prezentu. Co znajdzie się w takim opakowaniu, zależy tylko od ciebie i preferencji osoby, dla której prezent jest przeznaczony.

Tabliczka czekolady lub pudełko czekoladek zawinięte w papier prezentowy i uzupełnione małą świąteczną zabawką wygląda bardzo elegancko. Jeśli głównym prezentem jest np. kubek, możesz go uzupełnić torbą pianek lub ciasteczek. Dzięki temu prezent nabierze elegancji. Ręcznie robione torby z ręcznie robionymi słodyczami są o wiele bardziej oryginalne niż tradycyjne torebki. Potrzebujesz tylko kartonu, drutu, aksamitnego papieru lub puszystej nici i odrobiny wyobraźni.

Inspiracje pakowania upominków

Ostatnio modne stało się wręczanie zestawów do gorącej czekolady lub świątecznych ciasteczek. Zapakuj wszystkie składniki do płóciennej torby lub innego opakowania, udekoruj jagodami i laską cynamonu. Jeśli chcesz podarować słodycze na gwiazdkę, to wystarczy zapakować je w przezroczyste opakowanie i ozdobić sztuczną świerkową gałązką, szyszką, jasną wstążką lub inną świąteczną dekoracją.

Zawiń słodycze w świąteczną serwetkę z tkaniny, tak aby przypominały truflowe cukierki. W komplecie niech znajdzie się mała pocztówka, na której można napisać życzenia, piękna sztuczna gałązka, jagody i inne świąteczne atrybuty.

Słodyczami można obdarować dosłownie każdego. Jeśli adresatem jest żona lub mąż, zadbaj o to, aby wybrać słodycze zgodnie z preferencjami męża / żony i udekorować je w oryginalny sposób. Na przykład możesz kupić słoik z dedykowanymi napisami i wypełnić go oryginalnymi ciasteczkami, słodyczami. Jeśli słodycze mają być prezentem biznesowym, zadbaj o to, aby były jak najlepszej jakości. Może to być oryginalna, kraftowa czekolada lub cukierki, niedostępne w masowej sprzedaży. Doskonałym pomysłem jest ręcznie robiona czekolada.

Opakowanie do słodyczy, które mają być podarunkiem biznesowym, powinno być eleganckie, ale nie przesadnie formalne. Prezent powinien być spersonalizowany, ale też nieosobisty. Trudno tutaj znaleźć równowagę, dlatego kieruj się stopniem swojej zażyłości z klientem.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne