Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rozrywkowy zawrót głowy. Energylandia nie przestaje zadziwiać!

W okolicach Krakowa znajduje się wyjątkowe miejsce, które pokochały całe rodziny. Energylandia, czyli największy i najnowocześniejszy Park Rozrywki w Polsce leży w pięknie położonej miejscowości Zator, zajmując aż 30 hektarów przeznaczonych na dostarczanie wrażeń i emocji swoim gościom. Co skrywa, że tak wielu chętnych do niej przybywa?

Co roku tysiące spragnionych nowych doświadczeń turystów dociera do tego królestwa radości i beztroski. Przekraczając granicę Energylandii można zapomnieć o wszystkich troskach i dać się porwać nieograniczonemu szaleństwu. Zabawa może tutaj potrwać nawet cały dzień! Zdecydowanym wyróżnikiem tego miejsca jest prostota funkcjonowania - jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek. Energylandia znajduje się w połowie drogi między Katowicami, a Krakowem. Dojazd samochodem z tych dwóch miast zajmuje około godzinę czasu.

Reklama

Dawkowanie wrażeń strefa po strefie

Podział na 4 strefy umożliwia tematyczne korzystanie z dostępnych form rozrywki, a także dawkowanie wrażeń w zależności od preferencji.

Bajkolandia to przestrzeń dedykowana najmłodszym, w której dzieci mogą realnie przywitać się z postaciami ze swoich ulubionych bajek i filmów. To dla nich zawsze fascynujące przeżycie! Tu każdy może wcielić się w wymarzoną rolę i poczuć się przez chwilę bohaterem kreskówki. Zabawie na całego sprzyjają atrakcyjne sprzęty jak autka, karuzele czy mini coastery.

Strefa familijna integruje we wspólnym spędzaniu czasu całe rodziny. Roller Coaster przyprawia o zawrót głowy i wyzwala strzał adrenaliny w zdrowej dawce. Czekają tu też inne rozrywki jak np. wodne spływy, kolejka widokowa czy wyścigowy tor Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna dedykowana jest odważnym, którym nie strach się bać! Tutaj goście mogą liczyć na najwyższe obroty i potężną dawkę adrenaliny. To właśnie tu umiejscowione są najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera. Korona tej strefy należy się bezapelacyjnie dwóm sprzętom:  Hyperion Mega Coaster - największemu i najszybszemu w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster - światowemu rekordziście wśród wodnych Roller Coasterów.

Ostatnią strefą jest Water Park, pełen wodnych atrakcji z tropikalną atmosferą rajskiej wyspy. Wejście do tej przestrzeni umożliwia jeden i ten sam bilet zakupiony do Energylandii. Ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, z jedyną w kraju zjeżdżalnią Exotic Fun.

Energylandia to także miejsce, gdzie dzieci mogą korzystać z pokazów show i zajęć o charakterze popularnonaukowym, kulturalnym, artystycznym. Wszystko to podane w niezwykle lekkiej formie, dzięki której nauka staje się jednocześnie dobrą zabawą. 

Najwyższy Hyperion i najszybszy Speed Water Coaster - perły Energylandii

Energylandia rozbłysła jeszcze bardziej w 2018 roku, od kiedy bogatsza jest w dwie nowości  - zwycięskie w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Pierwsza z nich to Hyperion - najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo. Kolejnym powodem do ogromnej dumy parku jest najszybszy na świecie Speed Water Coaster - niedościgniony rekordzista w swojej kategorii. Atrakcja jest połączeniem rollercoastera i przejażdżki wodnej. Wznosi pasażerów na ponad 60 metrów wysokości, osiągając przy tym zawrotną prędkość około 110 km/h. Fani ekstremalnych przeżyć piszczą z zachwytu! Zwłaszcza, gdy w przypływie emocji zostają ostudzeni hektolitrami wody.

Widowiska i pokazy

Dla tych którzy po godzinach spędzonych na korzystaniu z różnych atrakcji liczą jeszcze na inną formę rozrywki przygotowano coś specjalnego. Estrada spektakularnych pokazów kaskaderskich w strefie Extreme Show. Wśród nich pokazy z udziałem najlepszych kierowców samochodowych i najmłodszego stuntera ATV a także kobieta, która jeździ samochodem na dwóch kołach. Nie brakuje też widowisk teatralnych. Musicale i show czekają na Gości aż na czterech scenach (dwa teatry i amfiteatry).

Park wypełniony muzyką

Muzyka i rozrywka jedno mają imię. Dlatego w specjalnej strefie oddzielonej od parku, regularnie odbywają się festiwale. Co nas czeka w tym roku? Muzyczna podróż w czasie! 28 czerwca 2019 roku podczas Festiwalu muzyki lat ’90 w Energylandii przypomną o sobie gwiazdy, które pod koniec ubiegłego stulecia nie schodziły z list przebojów. Zaprezentują się DR. ALBAN, FACE MEETS, FUN FACTORY, JENNY BERGGEN, MR. PRESIDENT i inni.

Rozentuzjazmowani muzyką lat ’90, spoglądamy na wcześniejszą dekadę, bo już 29 czerwca na festiwalowej scenie zaprezentują się takie gwiazdy jak BAD BOYS BLUE, FRANCESCO NAPOLI, SANDRA, SAVAGE. Festiwal 80’s pozwoli wrócić wspomnieniom i zakołysać w rytm znanych i lubianych evergreenów.

Muzyka rozrywkowa nie istniałaby w Polsce bez disco polo. Dlatego w Energylandii na fanów tego gatunku czeka aż 2-dniowa impreza. Podczas Festiwalu Disco Polo 12 i 13 lipca wystąpią w pierwszym dniu After Party, Boys, Cliver, Miły Pan, Power Play, Piękni i Młodzi, Playboys, Sławomir, Top Girls oraz w drugim dniu
Camasutra, Czadoman, D-bomb, Dejw, Long & Junior, Łobuzy, Markus P., MIG, Veegas.

Nocleg na Dzikim Zachodzie

Western Camp to jedyny w swoim rodzaju hotel stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu położony w pobliżu EnergyLandii. Goście mogą tam liczyć na moc atrakcji oraz komfortowe noclegi w domkach, tipi, czy też kowbojskich wozach. Można tam w niebanalny sposób spędzić czas korzystając z jazdy konnej czy łowiska wraz z wynajętym sprzętem. Ponadto Western Camp organizuje kino plenerowe w cenie noclegu, a po całym dniu aktywnego wypoczynku można skorzystać z pola ogniskowego, czy też leżakowej strefy relaksu. Warto zwrócić uwagę, że nocleg w tym nietypowym miejscu można kupić w pakiecie z biletami do Energylandii.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje