Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Książka, która zmieni Twoje życie

Jest taka książka, która przyspiesza bicie serca. A w niej historia, która może się przydarzyć każdej z nas. Powieść „Milion nowych chwil” Katherine Center udowadnia, że nie ma prostej drogi do happy endu, a on sam może wyglądać zupełnie inaczej, niż to sobie wymarzyliśmy.

Czasem po prostu potrzebujesz lektury, która przywróci twoją wiarę w ludzi, doda życiowej odwagi i wewnętrznej siły. Czasem wystarczy opowieść, która sprawi, że poczujesz się bezpieczniejsza i szczęśliwsza. Tym razem nie trzeba dłużej szukać.

Reklama

Katherine Center, to nie tylko autorka kobiecych bestsellerów "New York Timesa" i tekstów dla największych amerykańskich magazynów (m.in. "Vanity Fair"). To także kobieta prowadząca wiele wykładów motywacyjnych i psychologicznych na największych konferencjach w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. TEDx czy The Trinity University Women and Girls’ Leadership Summit. Jej wykłady to często manifest kobiecości Center kładzie nacisk na siłę kobiecej empatii i macierzyństwa. Podkreśla także, że kobieta to piękna twarz sukcesu.

Swoją cenną wiedzę Center przekłada także na język powieści. W nich nie mówi wprost, w nich mówi do nas przez wzruszające historie. Dzięki "Milionowi nowych chwil" (org. "How To Walk Away") zyskała największy rozgłos i fenomenalne recenzje dziesiątek tysięcy czytelników na całym świecie. Nina George, autorka bestsellerowych powieści, powiedziała o niej: Jeżeli zamierzasz w tym roku przeczytać tylko jedną książkę, wybierz "Milion nowych chwil". Jeśli masz przyjaciela, który jest zagubiony w życiu, zrób mu przysługę i wręcz mu tę powieść.

"Milion nowych chwil" to nie tylko przejmująca historia miłosna, ale przede wszystkim błyskotliwa powieść o wewnętrznej sile i odwadze. Początkowo wszystko układa się zgodnie z planem. Główna bohaterka piękna i zdolna Maggie Jacobsen ma przed sobą świetlaną przyszłość. Właśnie ukończyła Szkołę Biznesu, znalazła wymarzoną pracę, ma kochającą rodzinę i idealnego chłopaka Chipa. Są walentynki i spodziewa się, że on się jej oświadczy. A potem wezmą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie.

Wszystko idzie po myśli Maggie. Podczas romantycznej wycieczki pilotowaną przez siebie cessną Chip prosi ją o rękę. Jednak ten najpiękniejszy dzień w życiu w jednej chwili zamienia się w koszmar. Lot kończy się wypadkiem, a Maggie budzi się w szpitalu poparzona, oszpecona i częściowo sparaliżowana. W szpitalu uświadamia sobie bolesną prawdę, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej. Nawet nie przypuszcza, że czeka ją zdrada narzeczonego...

"Milion nowych chwil" to mocna powieść z gatunku feel good novel — książka ma podnieść czytelnika na duchu i sprawić, by zwyczajnie czuł się lepiej jeszcze na długo po zakończeniu lektury. I trzeba przyznać, że autorka wykonuje to zadanie perfekcyjnie — pokazuje, że happy-endów jest wiele, a rozwiązań problemów warto szukać w miejscach, gdzie nasze myśli i uczucia zazwyczaj nie docierają. Wykorzystując formę powieści Center uczy nas samoakceptacji i samodoskonalenia. Nie trzeba się obawiać, że trafimy na kolejny mdły “wyciskacz łez" — w książce nie brakuje czarnego humoru, a komentarze głównej bohaterki są błyskotliwe, zabawne i ironiczne.

Są momenty w życiu, kiedy człowiek czuje, że traci wszystko pracę, związek, majątek czy nawet najlepszych przyjaciół. Często nie zauważa, że gdy jedne drzwi się zamykają, inne stoją otworem. W "Milion nowych chwil" autorka udowadnia, że im wcześniej zmotywujemy się do działania i zmienimy swoje nastawienie wobec nowej rzeczywistości, tym szybciej bezradność ewoluuje w wewnętrzną siłę i odwagę. "Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie" przekonywał Gandhi. Trzeba dać sobie tylko drugą szansę.

Książkę możesz kupić TUTAJ

Powieść "Milion nowych chwil" można już kupić w polskich księgarniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje