Reklama
Reklama

Z telewizji do agroturystyki. Porzucił gwiazdorskie życie, by zająć się biznesem

Rudi Schuberth przez wiele lat był prawdziwą gwiazdą show-biznesu. Na scenie mogliśmy go podziwiać m.in. w zespole Wały Jagiellońskie, podczas występów w kabarecie TEY w latach 70. i 80., w programie "Śpiewające Fortepiany" oraz w serialach "Na dobre i na złe" czy "13. posterunek". Jednak artysta jakiś czas temu wycofał się z życia publicznego. Czym Rudi Schuberth zajmuje się dzisiaj? Stworzył własny raj z dala od medialnego szumu.

Rudi Schuberth starszemu pokoleniu jest znany jako artysta kabaretowy, występujący u boku Bohdana Smolenia i Zenona Laskowika w założonym w 1970 kabarecie TEY. Jednym z najpopularniejszych skeczów z udziałem artysty był m.in. "Z tyłu sklepu" z piosenką "Szklarnia". Z zespołem Wały Jagiellońskie koncertował Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Do dziś znane są jego piosenki "Córka Rybaka", "Monika – dziewczyna ratownika" czy "Tylko mi ciebie brak".

Rudi Schuberth: wczesna młodość i kariera

Rudolf Schuberth urodził się w 1953 roku Gdańsku. Jego rodzina miała bardzo silny związek ze Stocznią Gdańską. Dlatego też zdecydował się podjąć studia z zakresu budowy okrętów na Politechnice Gdańskiej. Jednak życie artystyczne tak mocno pochłonęło młodzieńca, że na dyplom pracował aż siedem lat.

Reklama

Wokalista od 1977 roku współtworzy zespół Wały Jagiellońskie, a pod koniec lat 70. rozpoczął owocną współpracę z Kabaretem TEY. Muzyka i satyra pozwoliły Rudiemu Schuberthowi na zwiedzenie sporej część świata. Zaproszenia na występy spływały między innymi z takich krajów jak Kanada czy USA.

Muzyka nie była jednak głównym zajęciem artysty. W trudnych czasach zarabiał na życie, imając się różnych zajęć.

Rudi Schuberth pojawił się w kilku odcinkach takich seriali jak "Na dobre i na złe", "13. Posterunek" czy "Radio Romans". Pracował również jako aktor dubbingowy w dwóch filmach animowanych "Gdzie jest Nemo" jako Ray oraz "Gdzie jest Dory" jako Pan Ray.

Rudi Schuberth prowadził program "Śpiewające fortepiany"

Lata dwutysięczne upłynęły Rudiemu Schuberthowi na pracy w telewizji. Prowadził program dla dzieci "Zgadula", a także teleturnieje "Rekiny kart" oraz "Śpiewające fortepiany". Widzowie mogli go również podziwiać w roli jurora w programie muzycznym "Jak oni śpiewają". Jego realizacja została zakończona w 2009 roku i od tamtej pory artysta zniknął z show-biznesu.

Rudi Schuberth w jednym z wywiadów dla "Vivy" z 2017 roku Rudi Schuberth wyznał, że nie zamierza już wracać do pracy w telewizji. Podkreślał, że wciąż koncertuje ze swoim zespołem, wykonując piosenki w nowych aranżacjach i chętnie spotyka się z publicznością, jednak swoją karierę w telewizji uważa za zakończoną. To również podczas tego wywiadu zdradził, czym zajmuje się aktualnie.

Rudi Schuberth jest przedsiębiorcą. Ma prestiżowe gospodarstwo agroturystyczne

Wiele lat temu Rudi Schuberth wraz ze swoją żoną Małgorzatą zakupili ziemię na terenie Kaszub. Podczas jednego z wywiadów, artysta opowiedział, że wszystko zaczęło się od jednej wycieczki.

W innym wywiadzie dla "Franchising", wokalista wyznał, że przez długi czas nie odczuwał potrzeby życia na wsi. Zmieniło się to jednak wtedy, gdy wybudowali z żoną dom niedaleko miasta. Wówczas to ogród stał się ich osobistym rajem. Stworzyli go wspólnie. Początkowo działka, którą zakupili, była zapuszczonym kartofliskiem z kiepską ziemią.

Rudi Schuberth zbudował nie tylko dom, ale również gospodarstwo agroturystyczne. Każdy, kto potrzebuje wytchnienia na łonie natury, możne wynająć u artysty miejsce noclegowe.

Na gości czekają takie atrakcje jak grzybobranie, podziwianie hodowli danieli czy wędkowanie na zamkniętych łowiskach. Teren, na którym mieści się gospodarstwo agroturystyczne piosenkarza, jest bogaty w rzeki, jeziora, lasy i łąki.

Rudi Schuberth czuje się szczęśliwszy, żyjąc z dala od miejskiego zgiełku

W 2016 roku artysta wyznał, że choruje na cukrzycę. Rudi Schuberth zaczął wówczas bardziej dbać o swoją dietę, co wpłynęło na jego wagę. W rozmowie z Super Expressem przyznał, że je więcej warzyw i owoców i przestał jeść cukier i pieczywo, co sprawiło, że jego waga spadła o 17 kg.

W 2019 roku wokalista ujawnił wysokość swojej emerytury, która wynosiła 1200 zł.

Rudi Schuberth ma jednak inne źródła dochodu. Od czasu, gdy zakończył swoją karierę w telewizji, czuje się zdecydowanie lepiej. Prowadzi gospodarstwo agroturystyczne i zajmuje się produkcją wędlin.

Przeczytaj również:

Druzgocące wieści o Rodowicz. To jednak nie były plotki. Potwierdziła

Doda zakończyła karierę, a potem spakowała walizki. Już wszystko wiadomo na temat jej planów

Poruszona królowa Camilla nareszcie pokazała się publicznie. Przerwała milczenie ws. stanu i diagnozy Karola III

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rudi Schuberth | Jak oni śpiewają
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy