Maria Pakulnis: Zawód aktora ma dziś dziwną rolę. Każdy pierwszy z ulicy może zagrać w serialu

Zawód aktora jest dziś na wyciągnięcie ręki – uważa Maria Pakulnis. Jej zdaniem każdy, nawet osoba niemająca wykształcenia aktorskiego, może zagrać w serialu i zdobyć popularność. Aktorka podkreśla, że w czasach, gdy ona zaczynała karierę zawodową, było to znacznie trudniejsze.

– Zawód aktora ma dosyć dziwną rolę obecnie, dlatego że każdy pierwszy z ulicy może zagrać w serialu, bo jest strasznie łatwo każdego człowieka wyuczyć danej kwestii, nauczyć go tzw. prawdziwości, to jest strasznie łatwe – mówi Maria Pakulnis agencji Newseria Lifestyle.

Aktorka uważa, że we współczesnym świecie panuje swego rodzaju przyzwolenie na bylejakość i rutynę. Ludzie żyją w ciągłym biegu, popadają w utarte schematy, udają kogoś, kim nie są. Dopiero w momencie chwilowej refleksji zauważają, że wszystko jest sztuczne i niezadowalające. Aktorka nie ukrywa, że czuje się w tym świecie coraz bardziej obco.

– Ja nie chcę tak żyć. Ja bardzo lubię żyć w domu wolno. I staram się oczywiście normalnie na co dzień, to nie jest łatwe w dzisiejszych czasach, bo człowiek ciągle się o to ociera – mówi Pakulnis.
Najlepsze tematy