Anna Dereszowska promuje publiczne karmienie piersią!

WIDEO | Czwartek, 14 stycznia 2016 (12:30)

Aktorka nie widzi nic nagannego w publicznym karmieniu piersią. Jej zdaniem współczesne ubrania dla młodych mam pozwalają nakarmić dziecko bez konieczności nadmiernego obnażania ciała. Anna Dereszowska jest wielką zwolenniczką naturalnego karmienia dzieci. Ma też nadzieję, że sama będzie mogła jak najdłużej karmić swojego synka w ten sposób.
Anna Dereszowska uważa, że karmienie dziecka piersią to jedna z najbardziej naturalnych czynności. Nie widzi też nic nagannego w publicznym karmieniu niemowląt, choć nie jest zwolenniczką nadmiernego obnażania ciała.
– Może w restauracji wyjąć pierś to niekoniecznie, ale jest wiele sposobów na to, żeby w tejże restauracji, nawet siedząc stolik w stolik z gośćmi, których się nie zna, opatulić się, narzucić na siebie jakąkolwiek chustę – mówi Anna Dereszowska.
Zdaniem aktorki współczesne ubrania dla młodych mam pozwalają im bez problemu karmić dzieci w miejscach publicznych. Dzięki nim fizjologiczna konieczność nie musi wykluczać zachowania intymności.
– Mamy powinny karmić w miejscach publicznych, nie powinny się tego wstydzić. Z tym, że może rzeczywiście nie muszą się obnażać, bo jedno absolutnie nie wyklucza drugiego, można karmić, a wcale nie trzeba się obnażać – mówi Anna Dereszowska.
Gwiazda Teatru 6. piętro jest mamą dwojga dzieci: 7-letniej Leny oraz Maksa, który przyszedł na świat w sierpniu 2015 roku. Twierdzi, że jest wielką zwolenniczką naturalnego karmienia niemowląt, choć nie zawsze była to dla niej przyjemna czynność.
Najlepsze tematy