Reklama
Reklama

Paweł i Łukasz Golec - bliźniacy z Milówki do tańca i do różańca. Sposobem na ich małżeńskie problemy jest... modlitwa

Golec Folk Band został założony w 1998 roku przez przyjaciół lubiących wspólnie pomuzykować. Zespół – dziś znany jako Golec uOrkiestra – jest pionierem łączenia różnych gatunków muzycznych z tradycyjną muzyką góralską, a jego założyciele – Paweł i Łukasz Golcowie – to jedni z najsłynniejszych bliźniaków w Polsce.

Golec uOrkiestra - rodzinny zespół Pawła i Łukasza Golców

W całej Polsce trudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kto nigdy nie słyszał o Golcach. Bracia otrzymali mnóstwo nagród. W 2019 roku otrzymali Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla województwa śląskiego. A w roku 2022 odsłonili swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki.

Jednak Golec uOrkiestra to nie tylko bracia Golcowie. Karierę Pawła i Łukasza intensywnie wspierają ich żony. Oto historie miłości, dzięki którym powstał jeden z najbardziej znanych polskich zespołów muzycznych.

Reklama

Historia Pawła i Kasi Golców

Katarzyna Kułaczewska przybyła w Beskidy z Białegostoku, by tam rozpocząć pracę w teatrze lalek Banialuka. Na koncert braci Golec poszła za namową znajomych.

"Zachęcali mnie, że warto pójść. Mówili, że zespół założyło dwóch braci bliźniaków i grają ciekawą muzykę. Pamiętam nasze pierwsze spotkanie z Pawłem w czerwcu 1999 roku, jakby to było wczoraj. Zostaliśmy sobie przedstawieni. Potem spotkaliśmy się po trzech tygodniach i od tego momentu widywaliśmy się już prawie codziennie" - opowiada Kasia.

Paweł Golec pokochał Kasię za jej temperament. Zamieszkali ze sobą jeszcze przed ślubem. Pobrali się w 2001 roku. Wesele trwało ponad tydzień!

Kasia jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej białostockiej Akademii Teatralnej. Dla rodziny zrezygnowała jednak z kariery aktorskiej. Nie żałuje tej decyzji. Czas poświęca mężowi oraz córkom - Mai i Ani. I wspiera działalność Golec uOrkiestry. Bez niej ten zespół nie osiągnąłby tak wiele. 

Paweł i Kasia są przykładem tego, że przeciwieństwa się przyciągają. On jest spokojny, ona żywiołowa. Jak twierdzą, właśnie dzięki temu są ze sobą od ponad 20 lat.

 

Łukasz i Edyta Golcowie

Edyta Golec - z domu Mędrzak - z braćmi Golcami założyła Golec uOrkiestrę, w której gra na altówce i śpiewa. Tak jak jej mąż Łukasz i szwagier Paweł Edyta ma wykształcenie muzyczne. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Bielsku-Białej. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, występując w Zespole Regionalnym "Magurzanie" z Łodygowic.

Z kulturą góralską obcuje, odkąd pamięta. Jej mama tańczyła w zespole regionalnym, a dziadek grał na skrzypcach. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Popularyzowała muzykę góralską i w Polsce, i na świecie.

Z Łukaszem związała się w liceum, gdy grali razem w kapeli "Wierchy" z Milówki. Podczas studiów wraz z Anną Chowaniec i jej bratem Andrzejem Chowańcem, Krzysztofem Puszyńskim oraz Pawłem Golcem założyli zespół Golec uOrkiestra.

Nagrali 9 albumów, w tym 3 kolędowe. Stworzyli takie hity jak "Szarpany", "Crazy Is My Life", "Słodycze", "Pędzą konie", "Kto się ceni", "Pomarańcza" czy "Ściernisko".

Łukasza Golca poślubiła we wrześniu 2000 roku. Mają 3 dzieci: Bartłomieja, Antoninę i Piotra. Choć Edyta bardzo kocha muzykę, to najważniejsza jest dla niej rodzina.

"To moja oaza, tożsamość, mój kawałek świata, mój dom i przestrzeń. Najszczęśliwsza jestem, kiedy bliskich mam obok siebie" - mówiła o najbliższych w wywiadzie dla portalu Aleteia.

Miłość według braci Golców

Sposobem braci na małżeńskie problemy jest... modlitwa.

"Łączy nas wiele i codziennie dziękujemy Bogu, że połączył nasze drogi. A kiedy zdarzają się ciche dni, wtedy modlimy się o siebie nawzajem i pracujemy" - wyznał Łukasz Golec w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie".

Modlitwa jednak nie wystarczy. Codziennie należy dbać o związek.

Zobacz także:

Edyta Golec przekazała wiadomość. Tajemnica domu Golców wyszła na jaw!    

Golcowie spędzają święta po beskidzku "z połaźniczką i z życzeniami"

Prawda o małżeństwie Edyty i Pawła Golców! Oto, co wydarzyło się, gdy wyjechał z kraju

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Golec uOrkiestra | Paweł Golec | Łukasz Golec | Edyta Golec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy