Reklama
Reklama

Miłosne historie Rihanny. Od przemocy i brutalnego pobicia, przez rozstania i powroty, po szczęśliwą rodzinę

Megagwiazda, która na pewien okres schowała się w cień show-biznesowego świata. Najbardziej znana obywatelka Barbadosu — Rihanna — obchodzi dziś 35. urodziny. Sprawdź, jak wyglądała jej kariera na przestrzeni lat i jaki wpływ na twórczość miały udane oraz nieudane wybory uczuciowe.

Początek światowej kariery. Rihanna pod parasolem Jay-Z

Urodzona w Saint Michael wokalistka zaczęła śpiewać w wieku siedmiu lat, jednak pierwszym skokiem do wielkiej kariery był rok 2003. Z pomocą wspólnego przyjaciela poznała producenta muzycznego Evana Rogersa. Z jego pomocą nagrała cztery covery na demo, które zostało rozesłane do różnych wytwórni. Jedną z nich była Def Jam, której prezesem był Jay-Z. Raper początkowo był... sceptycznie nastawiony do Rihanny. Jednak piosenkarka dostała możliwość odbycia przesłuchania, a następnie podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

Pierwszym albumem wydanym nakładem Def Jam był krążek "Music of the Sun" ze świetnie przyjętym singlem "Pon de Replay". Jednak największym sukcesem w początkowym okresie kariery Rihanny okazała się jednak wydana 30 maja 2007 roku płyta "Good Girl Gone Bad". Nagrany z gościnnym udziałem Jay-Z utwór "Umbrella" okupował pierwsze miejsca na listach przebojów m.in. w Australii, Austrii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii.

Reklama

Good Rihanna Gone Bad, czyli zmiana wizerunku i muzyki

Ponadto trzeci studyjny krążek Rihanny, właśnie "Good Girl Gone Bad" miał zupełnie inną kompozycję od poprzednich dwóch, które utrzymane były w klimacie pop, reggae i R&B. Album charakteryzowały przede wszystkim rytmy dance-pop. Dla celów promocyjnych płyty artystka obcięła i pofarbowała włosy, a także zaczęła wybierać bardziej buntownicze stylizacje. Sukces płyty sprawił, że rok później została wydana jej reedycja z dodatkowymi trzema utworami.

Czwarty album studyjny Rihanny to kolejna zmiana klimatu. Na "Rated R" atmosfera jest znacznie ciemniejsza, a dodatkowo pojawiają się elementy dubstepu, hip-hopu i rocka. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, a single "Russian Roulette" i "Rude Boy" doszły na szczyty list przebojów odpowiednio w Szwajcarii oraz Australii i Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcie pobitej Rihanny obiega internet

Ciemniejszy klimat "Rated R" nie był niestety powiązany jedynie z działalnością muzyczną. Na początku lutego 2009 roku między Rihanną a Chrisem Brownem, jej partnerem, doszło do sprzeczki. Ostatecznie Brown został oskarżony o napaść i składanie gróźb, a opublikowane przez policję z Los Angeles zdjęcia pobitej piosenkarki obiegły cały świat. Mimo przeprosin i deklaracji Rihanny, że nie żywi urazy do byłego partnera, według doniesień medialnych cała sytuacja bardzo mocno odbiła się na stanie emocjonalnym pochodzącej z Barbadosu wokalistki, co znalazło przełożenie właśnie na album "Rated R".

Po tych dwóch krążkach (“Good Girl Gone Bad" oraz “Rated R"), a także promujących je trasach koncertowych, Rihanna wróciła do swojego wcześniejszego image’u. Częściej pojawiała się w kręconych włosach w odcieniach brązu i rudości, a w późniejszym okresie w długich, prostych fryzurach w czarnym kolorze.

Związki Rihanny: Drake, DiCaprio, saudyjski biznesmen

Kolejne lata w życiu Rihanny to przeplatanie kolejnych dobrych płyt z nieudanymi związkami. Po rozstaniu z Brownem spotykała się z graczem LA Dodgers Mattem Kempem między 2010 a 2011 rokiem, jednak ich związek nie przetrwał. W międzyczasie piosenkarkę widywano z Drakiem, choć ta relacja również się nie utrzymała. Dużym echem odbiły się relacje mediów, które sugerowały w 2012 roku, że odżył związek Rihanny i Chrisa Browna. Artystka potwierdziła te informacje w styczniu 2013 roku. Wokalistka i jej oprawca rozstali się ostatecznie w maju 2013 roku.

Kolejne spekulacje mediowe dotyczyły związku Rihanny z hollywoodzką gwiazdą Leonardo DiCaprio. Para miała spotykać się na przestrzeni 2015 i 2016 roku, a paparazzi uchwycili ich na wyjeździe w Paryżu, gdzie zakochani czule się całowali. Niestety kolejny związek wokalistki się utrzymał, mimo że media donosiły, że zamieszkali razem w rezydencji aktora.

Kolejnym partnerem Rihanny był Hassan Jameel. Między piosenkarką a saudyjskim biznesmenem romans rozkwitł już w 2017 roku. Był to również najdłuższy do tej pory związek, który jednak rozpadł się po trzech latach. Według doniesień medialnych wokalistka nie chciała pozostawać w relacji z mężczyzną, który ją próbował kontrolować. W czasie związku z Jameelem wydała również ostatni swój krążek "Anti" (2016).

Ciąż, nominacja do Oscara, Super Bowl i... druga ciąża

Na koniec stycznia 2022 roku Rihanna ogłosiła, że jest w ciąży ze swoim partnerem raperem A$AP Rocky. 19 maja 2022 świat obiegła informacja, że wokalistka urodziła syna, jednak para nie podała do publicznej informacji imienia syna. Media donosiły o ich związku już pod koniec 2020 roku, jednak pierwsze wspólne wyjście Rihanny i A$AP Rocky nastąpiło dopiero we wrześniu 2021.

Po dłuższej przerwie muzycznej Rihanna powróciła w październiku 2022 z singlem "Lift Me Up", który promował film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Piosenka dostała nominację m.in. do Oscara oraz Złotego Globu. Pierwszym występem od czasu urodzenia syna był koncert w przerwie finału ligi NFL, czyli Super Bowl LVII. Jej koncert w do połowy odpiętym czerwonym kombinezonie obejrzało prawie 120 milionów Amerykanów, a wokalistka potwierdziła przy okazji, że wraz A$AP Rocky, spodziewają się drugiego dziecka.

Kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu na finale Super Bowl, na Instagramie Rihanny pojawiły się zdjęcia z rodzinnej sesji ciążowej dla brytyjskiego Vogue'a wykonane przez holendersko-amerykański duet fotografów Inez and Vinoodh.

Czytaj również:

Książę William ma nieślubne dziecko z byłą przyjaciółką Kate?! Pałac milczy

Lech Wałęsa narzeka na głód. Emerytura "nie zaspokaja jego apetytu"

Sandra Kubicka tłumaczy się z hipokryzji w sprawie TVP? Wymowne słowa gwiazdy! "Nie jestem tą samą Sandrą"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rihanna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama