Reklama
Reklama

Anna Dymna miała bogate życie miłosne, lecz jej serce skradł właśnie on!

Anna Dymna (70 l.) – aktorka, pedagog PWST i działaczka społeczna – ma na swoim koncie nie tylko role filmowe i teatralne, ale także kilka ślubów. Była trzykrotnie zamężna. Z aktualnym mężem żyje od ponad trzydziestu lat. Jak na przestrzeni dekad układało się jej życie uczuciowe?

Aktorka - działaczka - żona

Anna Dymna (urodzona jako Małgorzata Dziadyk) przyszła na świat w Legnicy w 1951 r. Jej rodzina pochodziła z Kresów, a prababka była Ormianką. Rodzice aktorki poznali się podczas studiów w Krakowie i tam też młoda Anna postanowiła ukończyć szkołę średnią oraz studia na PWST, gdzie po latach wróciła jako wykładowczyni. Od ukończenia studiów związana jest z krakowskim Starym Teatrem, a swój debiut aktorski zaliczyła w Teatrze im. Juliusza Słowackiego rolą Isi i Chochoła w "Weselu".

W 2002 r. zainicjowała odbywający się w niedzielne popołudnia "Krakowski Salon Poezji" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i od lat prowadzi go wraz z Józefem Opalskim, Bronisławem Majem oraz Krzysztofem Orzechowskim — jej trzecim mężem i dyrektorem teatru.

Reklama

Anna na początku zaangażowana była w działalność Obywatelskiego Komitetu Ratownictwa Krakowa i uczestniczyła w akcjach WOŚP, Stowarzyszenia "Wielkie Serce", Fundacji "Mam Marzenie" i kilku innych. W 2003 r. założyła w Krakowie Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i jest jej prezesem. Organizacja miała zajmować się utrzymywaniem Warsztatów Terapii Artystycznej i opieką nad niepełnosprawnymi intelektualnie mieszkańcami schroniska w podkrakowskich Radwanicach. Stopniowo jednak przerodziła się w inicjatywę charytatywną, która pomaga osobom w całej Polsce.

Anna Dymna w ramach fundacji organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty oraz kilka innych wydarzeń, które gromadzą coraz więcej zainteresowanych.

Informacje o bieżącej działalności fundacji "Mimo Wszystko" można znaleźć na Facebooku:

Pierwsze małżeństwo - wdowa

Swojego pierwszego męża Anna Dymna poznała jeszcze na studiach. Wiesław Dymny - polski plastyk, aktor, scenarzysta filmowy, poeta, satyryk i prozaik, a także współtwórca Piwnicy pod Baranami - urodził się we wsi należącej obecnie do Białorusi. Ukończył liceum w Bielsku-Białej i rozpoczął studia na krakowskiej ASP. Nie ukończył jej jednak, ponieważ został skreślony z listy studentów. Był kontrowersyjną postacią - miał opinię alkoholika i awanturnika.

Wcześniej był już żonaty z Teresą Hrynkiewicz. W przeszłości tworzył też związek z Barbarą Nawratowicz, również aktorką i artystką. Anna Dymna i Wiesław Dymny wzięli ślub w 1971 r. i pozostali małżeństwem do jego śmierci w 1979 r., do której doszło prawdopodobnie w wyniku zawału serca. Był jej wielką miłością, mimo że ta relacja była trudna, przede wszystkim z powodu alkoholizmu Dymnego. Wielu dziwiło się temu miłosnemu wyborowi aktorki.

W 20. rocznicę śmierci  w wyniku inicjatywy Anny Dymnej zespół "Big Cyc" nagrał płytę "Wszyscy święci". W utworach wykorzystano teksty Wiesława Dymnego. Jak widać, mimo upływu lat Anna wspomina swojego pierwszego męża w czuły sposób.

Drugie małżeństwo - rozwód

Anna Dymna i Zbigniew Szot poznali się, gdy Anna była w złym  stanie psychicznym. Opłakiwała wtedy swojego zmarłego męża. Po kilku miesiącach pracy z Szotem wróciła do równowagi, nabrała nowej energii do życia i mogła ponownie stanąć na deskach teatru. Jego fizjoterapeutyczna pomoc przełożyła się na ich relacje osobiste — przerodziła się w przyjaźń i w końcu w miłość. Szot zakochał się w Annie, a wkrótce i ona poczuła, że łączy ich coś więcej. Kameralny ślub odbył się w 1982 r. w krakowskim Pałacu Ślubów. Para na uroczystość zaprosiła jedynie rodzinę oraz najbliższych przyjaciół.

To właśnie z drugim mężem Anna Dymna ma swojego jedynego syna — Michała. Niestety sześć lat po ślubie małżeństwo przeżyło kryzys, z którego nie udało mu się wyjść i doszło do rozwodu. Anna została z małym Michałkiem w Krakowie, a jej były mąż wyjechał do Niemiec, niemalże tracąc kontakt z synem. Michał postanowił odnowić kontakty z biologicznym ojcem dopiero w dorosłości.

Trzecie małżeństwo - trzy wspólne dekady

Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski tworzą szczęśliwy związek od ponad trzydziestu lat. Para mieszka w przepięknym domu w podkrakowskiej Rząsce. Choć obecne problemy zdrowotne Krzysztofa sprawiły, że małżonkowie zastanawiają się nad przeprowadzką, Anna kocha swoje oczko wodne i piękny ogród. Czy ich małżeństwo należy do tych jak z bajki?

Nie ma par idealnych. Zdarza im się ostro dyskutować, ale wciąż są razem i wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Tworzą dobre małżeństwo, które wspólnie idzie przez życie zawodowe oraz prywatne.

Aktorka jest szczególnie zadowolona z faktu, że jej syn oraz Krzysztof mają doskonały kontakt. W pewnym momencie Michał zaczął mówić do przybranego ojca "tato", co sprawiło, że aktorka pokochała trzeciego męża jeszcze bardziej i wiedziała, że spędzi z nim resztę życia.

Życzymy Annie Dymnej, by nadal nieprzerwanie cieszyła szczęściem u boku ukochanego męża.

Zobacz też:

Anna Dymna postawiona pod ścianą. Mąż oznajmił, że chce się wyprowadzić! "W życiu przychodzi taki moment"

Anna Dymna nie mogła dłużej stać z boku. Zaczęła działać ws. synowej. "Agata nie spodziewała się takiej kwoty"

Anna Dymna: Chcieli ją zamknąć w psychiatryku!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Dymna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy