Reklama
Reklama

Pomidorowa z ryżem, czy z makaronem? Książulo już wybrał, teraz czas na ciebie. Weź udział w sondzie

Youtuber Książulo ostatnio podzielił się recenzją tradycyjnych dań, które degustował w restauracji na Kasprowym Wierchu. Przy okazji wybrał swoją wersję pomidorowej i dolał oliwy do ognia. Na nowo rozgorzał spór o naszą uwielbioną zupę - czy pomidorową jemy z ryżem, czy makaronem. Ale niejest to jedyne danie, o które toczą się nieustanne spory. Dlatego zapraszamy do udziału w naszej sondzie o pomidorowej, gołąbkach, pizzy i plackach ziemniaczanych…

Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa to tradycyjna polska zupa, która jest bardzo popularna i lubiana. Jest prosta zupa do zrobienia i uwielbiana przez małych i dużych smakoszy. Problem z pomidorową zaczyna się przy dodatkach... A zatem ryż, czy makaron?

Placki ziemniaczane

Placki ziemniaczane to kolejny kulinarny klasy, który możemy podawać na wiele sposobów. Największe kontrowersje budzą placki ziemniaczane z cukrem, które przez jednych są uwielbiane, przez nich wręcz przeciwnie. Zatem, które packi ziemniaczane są najlepsze?

Reklama

Pizza z ananasem, czyli pizza hawajska

Ten rodzaj pizzy ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Połączenie tradycyjnej włoskiej potrawy z ananasem budzi wiele kontrowersji, ale ten rodzaj pizzy jest serwowany na całym świecie. Czy pizza z ananasem trafia w wasze gusta?

Pączki

Pączek króluje w polskich cukierniach i wszyscy uwielbiamy to pączki ni tylko w tłusty czwartek. Oczywiście możemy kupić pączki z różnym nadzieniem, w różnych kształtach i z różnymi dodatkami... Ale także w przypadku pączków jesteśmy podzieleni. Czy tradycyjny pączek powinien być lukrowany, czy posypany cukrem pudrem?

Gołąbki

Gołąbki to danie które znamy od dzieciństwa. Robiły je nasze mamy, babcie, prababcie i tak dalej. Ale gołąbki najczęściej podajemy z sosem... I zaczyna się problem Który sos jej lepszy do gołąbków - pomidorowy czy grzybowy?

Rosół

Rosół to prawie nasze danie narodowe, ale także przy tej popularnej zupie istnieją pewne dylematy. Czy rosół jemy z makaronem, czy może jednak z ziemniakami?

Pizza z ketchupem

Pizza już na stał zagościła na naszych stołach i ma wielu zwolenników. W Polsce przyjęło się jedzenie pizzy z dodatkiem ketchupu lub innych sosów, czego Włosi nie mogą sobie wyobrazić. Dlatego na temat ketchupu do pizzy zdania są podzielone. Jaką pizzę wybieracie?

Sernik

Sernik to król wśród tradycyjnych wypieków. Istnieją dziesiątki przepisów na to wspaniałe ciasto, jednak nawet ten deser stał się przedmiotem kulinarnych sporów, a dokładnie dodatki do sernika. Czy lubicie sernik z rodzynkami czy jednak bez tych bakalii?  

Zupa ogórkowa

Zupa ogórkowa to jedna z najbardziej popularnych polskich zup. Jest sycąca, smaczna i łatwa do zrobienia. I oczywiście podajemy ją z dodatkami... ziemniakami lub ryżem. Która wersja jest tą właściwą?

Frytki

Frytki to tradycyjnie dodatek do potraw, ale z biegiem czasu urosły do rangi samodzielnego dania, do którego też serwujemy dodatki. A zatem jeśli frytki, to z ketchupem, czy z majonezem?

Gofry

Trudno wyobrazić sobie wakacje nad morzem bez tradycyjnego gofra z dodatkiem... cukru pudru, dżemy czy bitej śmietany? Każda z tych opcji ma swoich zwolenników. Które goftry są najpopularniesze?

Zobacz także: Książulo to powiedział. Takich słów o pomidorowej wielu mu nie daruje...

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy