Reklama
Reklama

Znęcali się nad niepełnosprawnym 19-latkiem. Ruszył proces "Kamerzysty" i spółki

10 września ruszył proces Łukasza W. i dwóch innych youtuberów, którzy opublikowali w sieci filmik, jak znęcają się nad niepełnosprawnym intelektualnie 19-latkiem ze Szczecina. Grozi im do 8 lat więzienia.

Trójka youtuberów została oskarżona o "psychiczne znęcanie się nad osobą nieporadną z uwagi na jej stan psychiczny". Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zdecyduje o dalszych losach oprawców.

Upokorzyli niepełnosprawnego chłopca

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w sieci pojawiło się wideo, na którym niepełnosprawny 19-latek, na polecenie trójki youtuberów, wykonuje za pieniądze poniżające rzeczy. Chłopak był maltretowany w dzieciństwie, zaniedbywany i wychowywał się w domu dziecka. "Kamerzysta" i jego znajomi, wmawiali ofierze, że wykonując ich polecenia zyska sławę i zarobi pieniądze. Jak podaje portal "24Kurier.pl", obiecali mu 10 tysięcy złotych, ale musiał w zamian wykonywać upokarzające zadania. 

Reklama

Dziewczyna nie widziała nic złego w poleceniach, jakie wydaje i poszła o krok dalej. Następne zadanie, które wymyśliła, to wchodzenie do szamba. "Zjadł gówno, więc wejść do szamba z gównem, co to jest. Ja się lubię znęcać nad ludźmi" - mówiła na nagraniu.

Pomoc nadeszła za późno

Psycholożka Agnieszka Chułek otrzymała nagranie i okazało się, że to jej dawny podopieczny, który jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Od razu zareagowała i zwróciła się z apelem o usunięcie go z sieci. 19-latkowi załatwiła pomoc prawną. Jednak leczenie psychiczne i naprawianie szkód, jakich doświadczył, potrwa latami.

"Kamerzysta" i spółka

Proces oskarżonych będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sąd wyjaśnił, że decyzja jest podyktowana dobrem i interesem prawnym pokrzywdzonego, a także zapewnieniem świadkom swobody wypowiedzi. Natomiast wyrok zostanie ogłoszony publicznie.

Wideo nie jest już dostępne, zostało usunięte przez administratora. Jednak niepełnosprawny chłopiec wyjawił, że musi chodzić w kapturze i zasłaniać twarz, ponieważ nie jest już anonimowy w swoim mieście. 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: przemoc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy