Reklama
Reklama

Zmarł Maciej Kujawski. Aktor z "Na wspólnej" i aktor dubbingowy od Kubusia Puchatka miał 70 lat

Zmarł 70-letni aktor Maciej Kujawski. Mężczyzna był znany dzięki roli w "Na wspólnej" oraz dzięki sztukom wystawianych na deskach Teatru Kwadrat. Jego odejście przeżywa wielu fanów oraz aktorów, dla których był "słońcem, które zawsze wychodzi zza chmur".

Zmarł Maciej Kujawski. Bliscy nie mogą w to uwierzyć

W nocy z 24 na 25 maja zmarł aktor Maciej Kujawski. 70-latek był znanym aktorem. Występował m.in. w serialu "Na wspólnej". Jego odejście przeżywa wielu znanych artystów, którzy swoim smutkiem dzielą się w mediach społecznościowych.

Komunikat jako pierwszy podał Teatr Kwadrat. Artysta był z nim związany od 1986 roku.

"Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze, zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował" - napisali przedstawiciele teatru.

Reklama

Fani Macieja Kujawskiego nie kryją smutku

Pod postem Teatru Kwadrat nie zabrakło słów wsparcia.

"Pan Bóg chyba chce wstawiać w tym niebie jakąś sztukę, bo zabiera ostatnio z tego ziemskiego padołu, tylu wspaniałych aktorów... Kolejna wielka strata! Wyraz współczucia do rodziny Teatru Kwadrat i najbliższych".

"Nie wierzę... Taki cudowny, wspaniały człowiek... Miałam kiedyś przyjemność rozmawiać z p. Maciejem za kulisami po jednym ze spektakli. Ogromne wyrazy współczucia" - nadal spływają kondolencje.

Lucyna Malec żegna ekranowego partnera - Macieja Kujawskiego

W mediach społecznościowych aktora pożegnała koleżanka z planu. Lucyna Malec, czyli serialowa żona aktora, opublikowała zdjęcie, na którym pozuje razem z uśmiechniętym Maciejem Kujawskim.

W opisie pod fotografią była w stanie napisać tylko jedno słowo - "Maciek" oraz oddać kilka emotek ze złamanymi sercami. Fani w komentarzach nie kryją swojego smutku i wyrażają wsparcie dla kobiety.

Maciej Kujawski był znanym aktorem teatralnym i serialowym

Życie Macieja Kujawskiego od zawsze było związane z aktorstwem.

Mężczyzna urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. W 1978 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Następnie związał się z Teatrem na Woli. W 1986 roku został częścią Teatru Kwadrat. Mężczyzna występował w "Ślubie doskonałym", "Oknie na parlament" oraz "Szalonych nożyczkach".

Jako aktor na małym ekranie dał się poznać szerszej publiczności dzięki rolom w "Na wspólnej" oraz "Czasie honoru". Spełniał się także jako artysta dubbingowy - udzielił głosu Kubusiowi Puchatkowi oraz Remusowi Lupinowi z "Harry’ego Pottera".

Czytaj też:

Zwrócił książkę do biblioteki po 96 latach. "Była w rodzinie od pokoleń"

Nie żyje kobieta potrącona przez królewską eskortę. Księżna Zofia wydała oświadczenie

Tina Turner nie żyje. W grudniu odszedł jej syn

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Kujawski | Na Wspólnej
Reklama
Reklama
Reklama