Reklama
Reklama

Zełenski jest głosem Misia Paddingtona. Prezydent skrywa wiele talentów

Włodymyr Zełenski (44 l.) wyrósł na bohatera narodowego. Prezydent Ukrainy, który dzielnie stawia opór rosyjskiemu najeźdźcy, dla wielu Ukraińców jest nie tylko zwierzchnikiem narodu, ale także... głosem bajkowych postaci!

Zełenski podkładał głos do bajek

Włodymyr Zełenski nim został prezydentem Ukrainy, był popularnym aktorem i komikiem. Trudno dzisiaj uwierzyć, że człowiek, który wraz ze swoimi rodakami broni ojczyzny przed atakiem Putina nie jest zawodowym politykiem i przez większość życia zajmował się show-biznesem. Pisaliśmy ostatnio, że Zełenski ma na swoim koncie występ w "Tańcu z gwiazdami". Okazuje się, że wystąpił jako aktor w kilku bardzo popularnych za naszą wschodnią granicą komediach romantycznych, takich jak "Miłość w wielkim mieście" z 2009 r. czy "8 pierwszych randek" z roku 2012.

Reklama

Ogromną popularność przyniósł Zełenskiemu satyryczny serial "Sługa narodu". Wcielił się on w nim w rolę nauczyciela historii Wasyla Hołoborodko, który przypadkiem objął urząd prezydenta Ukrainy.

Zełenski wielu Ukraińcom kojarzy się z misiem Paddingtonem. Aktor i komik chętnie podkładał głos w kilku produkcjach. Nie tylko dubbingował dwa filmy o sympatycznym misiu, ale był także Redem w "Angry birds". Swojego głosu udzielił również do filmu "Horton słyszy ktosia". Co ciekawe w polskiej wersji przygód misia Paddingtona dialogi sympatycznego bohatera czytał Artur Żmijewski.

Kim jest Włodymyr Zełeński?

Wołodymyr Zełenski urodził się w 1978 roku w rodzinie ukraińskich Żydów. Jako dziecko mieszkał kilka lat w Mongolii, gdzie pracował jego ojciec - profesor cybernetyki. Jego matka była natomiast inżynierką. Wykształconym rodzicom zależało na dobrej edukacji syna, dlatego Zełenski ukończył studia prawnicze, jednak nigdy nie pracował w zawodzie. W 2003 roku założył własną grupę kabaretową o nazwie Kwartał 95.

Z czasem komediowy zespół przekształcił się w firmę produkującą filmy, seriale i programy rozrywkowe w Ukrainie oraz Rosji. Popularność serialu "Sługa narodu" sprawiła, że wielu ludzi zaczęło widzieć w Zełenskim polityka. W 2018 roku Kwartał 95 zarejestrował prawdziwą partię polityczną, a aktor rozpoczął kampanię pod hasłem "prezydent to sługa ludu".

Choć z początku kandydatura Wołodymyra Zełenskiego niektórym wydawała się prowokacją lub żartem, to jednak Ukraińcy wybrali go 20 maja 2019 roku na prezydenta kraju.

Zobacz też:

Prezydent Ukrainy 16 lat temu wygrał "Taniec z gwiazdami"! Filmik z Zełenskim podbija sieć

Marianna Schreiber lansuje się na wojnie? Aspirująca modelka komentuje inwazję Rosji na Ukrainę

Małgorzata Ostrowska-Królikowskiego broni syna: "Proszę zająć się sobą"

Wojna na Ukrainie. Piąty dzień inwazji Rosji

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wołodymyr Zełenski | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy