Reklama
Reklama

Wydało się, ile zarabia Rafał Trzaskowski! Jest konkretna kwota

Rafał Trzaskowski (49 l.) od kilku lat jest prezydentem Warszawy. O polityku głośno zrobiło się, gdy w zeszłym roku ubiegał się o fotel prezydenta Polski. Co prawda w drugiej turze przegrał z Andrzejem Dudą, ale zyskał sławę i rozpoznawalność w całym kraju. Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Wysokość zarobków prezydenta Warszawy może budzić ciekawość, ale spieszymy z odpowiedzią. Znamy konkretną kwotę!

Wraz ze wzrostem popularności Rafała Trzaskowskiego, zaczęto interesować się jego zarobkami. Jak to często bywa, nic tak nie wzbudza ciekawości jak wynagrodzenia popularnych osób z pierwszych stron gazet. 

Z racji piastowanego stanowiska, Rafał Trzaskowski co roku musi składać oświadczenia majątkowe, do którego wgląd może mieć tak naprawdę każdy. W Biuletynie Informacji Publicznej takie oświadczenie za rok 2020 właśnie się pojawiło.

Reklama

Okazuje się, że Rafał Trzaskowski otrzymał ponad 159 tysięcy złotych w ramach obowiązków w urzędzie miasta, a za swoje wykłady odbywające się w Collegium Civitas zgarnął dodatkowe 31 tysięcy złotych. 

Mało kto wie, ale prezydent Warszawy wynajmuje zakupione przez siebie mieszkanie. Z tego tytułu w zeszłym roku otrzymał 20 tysięcy złotych przychody. Polityk otrzymał również 19 tysięcy złotych za prawa autorskie ze stowarzyszenia autorów ZAiKS oraz 2 tysiące złotych tysiące w ramach Związku Artystów Wykonawców "Stoart. 

Podsumowując, Trzaskowski w minionym roku dorobił się 231 tysięcy złotych. Patrząc na zarobki Trzaskowskiego, sądzimy, że polityk chyba nie może narzekać na niskie wynagrodzenie.

Uważacie, że to dużo jak na prezydenta Warszawy?

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Trzaskowski | Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy