Reklama
Reklama

Władimir Putin zaatakuje Polskę? Słowa Wołodomyra Zełenskiego mrożą!

Władimir Putin (69 l.) zburzył względny spokój w Europie, kiedy to postanowił zaatakować Ukrainę. Despota nigdy nie ukrywał swoich imperialistycznych planów, ale nikt chyba nie chciał wierzyć w to, że do wojny faktycznie dojdzie. Nasi wschodni sąsiedzi od ponad 4 miesięcy dzielnie bronią swojej niepodległości, a Zełenski ostrzega Zachód, że Putin nie zatrzyma się tylko na ich kraju...

Prezydent Federacji Rosyjskiej pogwałcił niemalże wszystkie traktaty międzynarodowe, gdy postanowił 24 lutego zaatakować Ukrainę. Despota przeliczył się jednak, co do swoich możliwości. Wielu ekspertów przekonuje, że zależało mu przede wszystkim na przeprowadzeniu wojny błyskawicznej.

Przywódca Rosji w kilka dni chciał zająć Kijów i zainstalować w nim władze marionetkowe. Nie spodziewał się jednak, że Ukraińcy będą stawiali tak wielki opór i w pewnym momencie zacznie mu się usuwać grunt pod nogami.

Ukraińcy od ponad 4 miesięcy bronią swojej niepodległości!

Słabo wyszkolona armia, przestarzały sprzęt i niskie morale Rosjan sprawiły, że nasz wschodni sąsiad od ponad 4 miesięcy wciąż się broni, a niejednokrotnie z frontu przekazywane są dobre wieści, gdy uda im się odbić terytoria zajęte przez Rosjan.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że sytuacja Ukraińców jest niezwykle trudna. Prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu z 29 czerwca, podczas posiedzenia NATO w Madrycie apelował do krajów NATO, by wsparły Ukrainę. Zełenski mówił, że potrzebna jest gwarancja bezpieczeństwa dla Ukrainy.

Władimir Putin zaatakuje Polskę?

Prezydent Ukrainy wyjawił, że agresja Putina może nie zakończyć się jedynie na jego ojczyźnie, a w kolejnych latach sytuacja może się znacznie pogorszyć. Zełenski wspomniał m.in. o Polsce...

Ukraiński prezydent zaznaczył również, że Putin nie patrzy na kraje przez pryzmat sojuszu, którym jest związany. Nie ma znaczenia, czy kraj jest w NATO, a istotna jest jego historia. Putin, zamierzający odbudować "Wielką Rosję" spogląda w kierunku krajów, które niegdyś znajdowały się w moskiewskiej sferze wpływów.

Zobacz też:

Przerażające słowa Putina podczas przemówienia do absolwentów akademii wojskowych. Postraszył "Szatanem"!

Władimir Putin: Koniec despoty jest już bliski? Szokujące, co wyjawił szef wywiadu Ukrainy!

Władimir Putin już jako dziecko "wpadał w szał". Przyjaciel dyktatora z dzieciństwa wyznał prawdę

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Wołodymyr Zełenski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy