Reklama
Reklama

Witold Paszt: zmarł ostatni "trzon" zespołu VOX. Co stanie się z grupą muzyczną?

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku. Założyciel i lider grupy VOX miał 68 lat. Co stanie się teraz z zespołem? To pytanie zadają sobie wszyscy fani twórczości grupy.

Witold Paszt był muzykiem z krwi i kości. Kochał komponować i występować przed publicznością. Właśnie dlatego założył swój kwartet wokalny VOX: Witold Paszt, Andrzej Kozioł, Jerzy Słota i Ryszard Rynkowski. Panowie ubrani w garnitury i eleganckie buty zawładnęli sceną i... kobiecymi sercami.

Witold Paszt, założyciel i lider VOX nie żyje

Grupa VOX zadebiutowała w 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Panowie zaśpiewali wtedy piosenki "Ale feeling" i "Lucy". O śmierci Witolda Paszta poinformowały córki: Natalia i Aleksandra w mediach społecznościowych (Facebooku i Instagramie).

Reklama

Co stanie się z zespołem VOX po śmierci Witolda Paszta? Zapewne grupa na jakiś czas zawiesi swoją działalność. Niedawno w przygotowaniu była płyta. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy trafi do sprzedaży. Być może pozostali członkowie zespołu, czyli Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera poszukają nowego wokalisty? Tego póki co nie wiadomo. Na oficjalne informacje trzeba będzie poczekać.

Zespół VOX - skład

Oryginalny i główny skład zespołu VOX to Witold Paszt, Jerzy Słota i Andrzej Kozioł. Na początku wokalistą przez 9 lat był Ryszard Rynkowski. Po odejściu Rynkowskiego, jego miejsce zajął Dariusz Tokarzewski, który koncertował z grupą VOX do ostatnich występów. W 2020 roku Paszt i Tokarzewski ogłosili, że nowym członkiem zespołu po odejściu Jerzego Słoty zostanie Mariusz Matera.

Zespół VOX - przeboje i piosenki

Zespół przygotowując się do debiutu ćwiczył choreografię, szył kostiumy, uczył się języka angielskiego i współpracował z reżyserem. Rok po debiucie, czyli w 1980 VOX otrzymał I Nagrodę Dnia Płytowego i Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki "Bananowy song".

Najbardziej znanym utworem grupy VOX jest oczywiście wspomniany "Bananowy song". W pamięci wszystkich fanów zapadły także przeboje takie, jak: "Ale feeling", "Lucy", "Słyszę w Tobie cichą blue nutę", "Masz w oczach dwa nieba" i wiele innych.

W 2019 grupa VOX przygotowywała nowy materiał. Zrobili nawet singiel "Porwij mnie", który zapowiadał kolejną płytę.

Dyskografia zespołu VOX

Zespół VOX stworzył 8 płyt, które osiągnęły wielkie sukcesy.  Płyta "Monte Carlo Is Great" sprzedała się w ilości 400 tysięcy egzemplarzy! W 2019 roku grupa muzyków obchodziła 40-lecie pracy artystycznej.

  • "Vox" (1979)
  • "Monte Carlo Is Great" (1981)
  • "Sing, sing, sing" (1986)
  • "Vox 2" (1989)
  • "Największe przeboje" (1993)
  • "The Best of Vox" (1994)
  • "Cudowna podróż" (1996)
  • "Moda i miłość" (1998)

Zobacz też:

Witold Paszt: muzycy z zespołu wspominają zmarłego artystę. "Żadnej nutki nie odpuścił"

Gwiazdy żegnają Witolda Paszta. Wzruszające słowa sław!

Jackowski miał ważną wizję. Dotyczy nas wszystkich

Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Ale nie wszyscy

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Witold Paszt | Witold Paszt nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama