Reklama
Reklama

Wesołowski obiecywał ślub Weronice Książkiewicz, ale mu się odwidziało. Po latach przeprosił

15 lat temu Weronika Książkiewicz i młodszy od niej o pół dekady Jakub Wesołowski byli jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Było niemal pewne, że staną na ślubnym kobiercu. Paparazzi przyłapali nawet aktora na oglądaniu pierścionków u jubilera... Niestety, zamiast poprowadzić ukochaną do ołtarza, Kuba nagle zniknął z jej życia. Dopiero kilka lat później ukajał się i poprosił byłą narzeczoną, by wybaczyła mu, że odszedł bez słowa wyjaśnienia.

Nie jest prawdą, że Kuba Wesołowski i Weronika Książkiewicz zakochali się w sobie na planie serialu „Na Wspólnej”, bo aktorka dołączyła do obsady telenoweli dopiero w 2010 roku, a więc 2 lata po tym, jak Jakub zostawił ją na lodzie. 

Uczucie połączyło ich latem 2007 roku. Grali razem w filmie „Rozmowy nocą” i pewnego dnia po prostu stało się.

„Nie chcę opowiadać o naszym związku. Kubuś jest cudownym człowiekiem, dojrzałym, poważnym i odpowiedzialnym” - wyznała Weronika jednemu z portali, gdy wyszło na jaw, że spotyka się z Jakubem.

Reklama

Weronika Książkiewicz i Jakub Wesołowski: Cała Polska czekała na ich ślub

Choć znajomi ostrzegali aktorkę przed Wesołowskim, który miał opinię kobieciarza skaczącego z kwiatka na kwiatek, zdecydowała się jednak dać mu szansę. 22-letni Kuba ujął ją chłopięcym wdziękiem, poczuciem humoru i deklaracją, że poważnie myśli o przyszłości. Wyznał w wywiadzie, że marzy o partnerce, z którą mógłby spędzić resztę życia i, jeśli taką spotka, nie będzie czekał z oświadczynami.

Weronika Książkiewicz była pewna, że dostanie od ukochanego pierścionek i stanie u jego boku przed ołtarzem. O tym, że aktor wybrał się do jubilera i oglądał obrączki, dowiedziała się ze zdjęć paparazzi opublikowanych w jednym z tabloidów. Gdy „Fakt” zwrócił się do niej z prośbą o komentarz, powiedziała, że co prawda marzy o stabilizacji i chciałaby założyć rodzinę, ale... będzie, co będzie. Kilka dni później pojawiła się na pokazie nowej kolekcji Vistuli z pierścionkiem zaręczynowym na serdecznym palcu prawej dłoni. Pytana przez obecnych na imprezie reporterów, czy Kuba poprosił ją o rękę, nie zaprzeczyła.

Wydawało się, że nic nie jest w stanie zniszczyć ich miłości, a ślub to tylko kwestia czasu. Cała Polska na niego czekała. Niestety, po zaledwie kilku miesiącach narzeczeństwa Jakub niespodziewanie zostawił Weronikę. Aktorka zasugerowała w jednym z wywiadów, że ukochany ją zdradził i odszedł do innej, a pytanie, czy rozważa danie swojemu eks drugiej szansy, zbyła krótkim: „Nie ma litości dla zdrajców”.

Weronika Książkiewicz i Jakub Wesołowski: Wyjaśnili sobie wszystko. On ją przeprosił, ona mu wybaczyła

Wkrótce po rozstaniu z Kubą Weronika Książkiewicz związała się z Krzysztofem Latkiem, ale i ten związek nie przetrwał próby czasu. Zanim w 2010 roku na świecie pojawił się ich syn Borys, oni nie byli już razem.

Gdy Kuba dowiedział się, że jego była narzeczona została mamą, zjawił się ponoć w jej domu z naręczem kwiatów dla niej i zabawkami dla jej dziecka, by przeprosić za to, że zachował się wobec niej jak nieodpowiedzialny szczeniak. Rany w sercu aktorki zdążyły się już zagoić, więc nie powiedziała „nie”, kiedy Wesołowski zaproponował jej przyjaźń. Zależało mu na tym, by Weronika mu wybaczyła, bo wiedział już, że wkrótce spotkają się na planie „Na Wspólnej”.

Tymczasem Jakub zakochał się w dziennikarce z jednego z serwisów plotkarskich, Agnieszce Szczurek, która w 2014 roku została jego żoną, a dwa lata później urodziła mu córkę Różę.

Weronika Książkiewicz wyznała kiedyś, że związek z Wesołowskim zmienił jej życie, ale nie chciała zdradzić, na czym te zmiany polegały.

„Jeśli nadal jestem z nim kojarzona, to dla mnie żadna ujma” - powiedziała portalowi party.pl.

„Kuba jest wspaniałym człowiekiem. Myślę, że połowa Polski zazdrości Agnieszce, że ma takiego męża” - dodała.

Źródła:

1. Artykuł „Byli kiedyś parą”, autor B. Jasina, polki.pl, 27.08.2020 (polki.pl/zycie-gwiazd/newsy,kuba-wesolowski-i-weronika-ksiazkiewicz-kiedys-byli-para-jak-dzis-wygladaja-ich-relacje,3326,wideo.html)

2. Artykuł „Ich związek rozpadł się nagle”, autor M. Nawacka, viva.pl, 4.05.2023 (viva.pl/kultura/weronika-ksiazkiewicz-i-jakub-wesolowski-przed-laty-byli-para-ich-zwiazek-rozpadl-sie-nagle-143916-r1/)

3. Wywiad z W. Książkiewicz, autor K. Sulich, party.pl, 29.11.2020 (party.pl/newsy/weronika-ksiazkiewicz-wspomina-zwiazek-z-kuba-wesolowskim-mysle-ze-polowa-polski-zazdrosci-jego-zonie-10827-r22/)

Zobacz też:

Aktor "Na wspólnej" zachłysnął się sławą. Potem musiał iść do normalnej pracy

Wesołowski był o krok od ślubu, gdy nagle rozstał się z ukochaną. Dziś mają wielkie powody do świętowania

Bartosz Obuchowicz stracił głowę dla licealistki. O związku aktora z Karoliną Hipsz było głośno

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Wesołowski | Weronika Książkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy