Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Wander, Bukowska, Warakomska - jak dzisiaj żyją byłe prezenterki?

Kiedyś ich słów słuchała cała Polska, widywaliśmy je niemal każdego dnia na szklanym ekranie. Czym dziś zajmują się znane prezenterki? Jak potoczyły się ich losy po odejściu z telewizji?

Bogumiła Wander

Reklama

Jest ikoną polskiej telewizji. Swoją karierę rozpoczynała w latach 60. i szybko została dostrzeżona - doceniono jej doskonałą dykcję, nietuzinkowy styl i urodę. W Telewizji Polskiej pracowała z przerwą aż do 2003 roku. Przeżyła wszelkie zmiany władz. Była prezenterką, spikerką, ale także producentką.

W 1987 roku zagrała samą siebie w filmie "W klatce" Barbary Sass. Obecnie zmaga się z poważną chorobą. Ma wsparcie męża, żeglarza Krzysztofa Baranowskiego, który przejął wszystkie obowiązki domowe.

W ostatnim czasie stan prezenterki zmienił się na tyle, że kapitan był zmuszony skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Bogumiła Wander widywana jest w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym, specjalizującym się w opiece nad osobami starszymi.

Grażyna Bukowska

W latach 90. była prezenterką "Wiadomości". Swoją karierę związała z telewizją dość przypadkowo - studiowała biologię, ale wzięła udział w konkursie Telewizji Polskiej.

Wkrótce otrzymała ofertę prowadzenia programu "Dzień dobry w kręgu rodziny", potem "Bliżej światła". Występowała w "Telewizyjnym kurierze warszawskim".

W latach 90. zaczęła się jej przygoda z "Wiadomościami". Prowadziła je do 2002 roku, kiedy niespodziewanie odeszła z telewizji. Swoją decyzję tłumaczyła zmieniającą się rzeczywistością polityczną. Następnie związała się z "Super Expressem", ale dwa lata później na krótko wróciła do telewizji jako prowadząca "Pytania na śniadanie".

Dziś nie tęskni już za pracą przed kamerą, całkowicie odeszła z mediów i zajęła się public relations.

Danuta Dobrzyńska

Z Telewizją Polską była związana prawie 20 lat. Z serwisu informacyjnego "Teleexpress" zniknęła niespodziewanie w 2016 roku, gdy nastąpiły zmiany w mediach publicznych na skutek przejęcia władzy przez PiS.

Z pracy odeszła sama, tłumacząc, że "nie chce spełniać oczekiwań nowego kierownictwa". Była zmęczona intensywną pracą. Po tym, jak rzuciła media, zajęła się wyszukiwaniem innowacyjnych biznesów w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach projektu New Europe 100. Obecnie pracuje jako trener wystąpień publicznych.

Czytaj dalej na następnej stronie...

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Bukowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »