Reklama
Reklama

W TVN Wojewódzki nawoływał: Głosujcie na Kukiza! I jak mu z tym teraz?

Paweł Kukiz poparł ustawę LEX TVN. A przecież to dzięki tej telewizji dostał niektóre głosy. Sam Kuba Wojewódzki nawoływał by na niego głosować i twierdził, że sam również oddał swój głos na ex-muzyka... Czy Kukiz o tym zapomniał?

Po wczorajszym głosowaniu sejmu w sprawie ustawy LEX TVN w sieci wybuchła burza. Wszystko przez zachowanie jednego z polityków. Mowa tu oczywiście o Pawle Kukizie, który na początku nie poparł ustawy, która przepadła, ale dzięki reasumpcji po przerwie ponowiono głosowanie i ludzie z ugrupowania Kukiza zmienili zdanie. Tym samym ustawa została przyjęta. Wiele osób, w tym celebryci i ex-koledzy Kukiza, krytykuje zachowanie posła, który sam obiecał, że "nigdy się nie sprzeda".

W TVN namawiano na oddanie głosu na Pawła Kukiza

Zachowanie Pawła Kukiza wydaje się jeszcze bardziej zadziwiające, gdy spojrzymy nieco wstecz. Gdy sześć lat temu kandydował na urząd prezydenta Polski, to właśnie w stacji TVN namawiano na oddanie głosu właśnie na niego. Gdy był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego, to padło tam sformułowanie, że Kukiz byłby najlepszym wyborem dla Polski. Czy polityko-muzyk zapomniał?

Teraz po uznanym za wręcz skandaliczne zachowaniu internauci przypominają dawne słowa Kukiza. W końcu on sam mówił: "Jak zostanie politykiem naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie sz*ato". To on sam zapewniał, że nikt nigdy go nie kupi...

Reklama

Kuba Wojewódzki także skomentował zachowanie Kukiza. Z żalem wyznał, że żałuje oddanego głosu.

Co oznacza LEX TVN?

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która właśnie została przyjęta zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zakłada ona, że koncesję może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowski EOG, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Nic więc dziwnego, że od razu zyskała ona miano ustawy "anty TVN", której właścicielem jest Discovery, czyli amerykańska firma.

Wojewódzki sfotografowany w kabriolecie za 1,5 mln zł!

Biedronka rusza z nowymi maskotkami! Przebiją "świeżaki"?

Kazimierska pierwszy raz publicznie z nowym facetem! Przesada?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz | TVN SA | lex TVN | Kuba Wojewódzki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy