Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

W 10. sezonie „Top Model” pojawią się osoby niepełnosprawne? Kasia Sokołowska ujawniła szanse!

Katarzyna Sokołowska wypowiedziała się na temat pojawienia się w kolejnej edycji „Top Model” uczestników z niepełnosprawnościami. Reżyserka pokazów nie wyklucza takiej możliwości, w końcu 8. edycję wygrał Dawid Woskanian z chorobą Tourette’a, ale zaznacza, że niestety środowisko może nie być jeszcze wystarczająco otwarte.

"Top Model" ma przed sobą jubileuszową, 10. edycję. W początkowych sezonach, o szansę na karierę w modelingu walczyły wyłącznie dziewczyny, potem do konkurencji dołączyli również mężczyźni.

Zmieniały się również wymagania względem kandydatów - z początku dziewczyny musiały mieć min. 170 centymetrów wzrostu i nie być starsze niż 27 lat. Chłopaki z kolei, aby mieć szansę na rywalizację, nie mogli być niżsi niż 180 cm i mieć nie więcej, niż 30 lat. 

W 2018 roku zasady dotyczące wzrostu, wagi i wieku zostały wycofane - wielu krytykowało ten ruch mówiąc, że producenci w ten sposób sami potwierdzili, że chodzi tylko o rozrywkę, a nie realne szanse na czyjąś szansę w modelingu.

Reklama

W związku ze zmianą kryteriów oraz wygraną 8. edycji przez chorującego na zespół Tourette’a Dawida Woskaniana, "Jastrząb Post" postanowił spytać jedną z jurorek - Katarzynę Sokołowską o to, czy widzi w programie szansę dla osób niepełnosprawnych.

Sokołowska o niepełnosprawnych kandydatach w "Top Model"

- wyznała reżyserka pokazów.

Sokołowska szczerze przyznała, że wciąż za mało jest w branży tolerancji, mimo że świat mody zawsze wydawał się być środowiskiem otwartym na inność i tolerancyjnym.

W "Tańcu z Gwiazdami" wystąpił Sylwester Wilk, paraolimpijski biegacz bez jednej nogi. Standardy sportu są jednak wg jurorki Top Model trochę inne niż te, panujące w modelingu.

Myślicie, że w kolejnej edycji pojawi się ktoś tak wyjątkowy jak Woskanian?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Sokołowska | Top model

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »