Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Violetta Villas: Jej opiekunka została skazana na 10 miesięcy więzienia!

Elżbieta B., opiekunka zmarłej w 2011 roku Violetty Villas, w końcu usłyszała wyrok sądu.

Opiekunka Violetty Villas, Elżbieta B. oskarżona była o nieudzielenie pomocy piosenkarce.

Reklama

Kobieta miała też znęcać się nad nią psychicznie i fizycznie, izolować ją od otoczenia i podsycać w niej lęk przed światem zewnętrznym.

TVN 24 informuje, że sąd właśnie wydał wyrok w sprawie przeciwko Elżbiecie B.

"Sąd w Kłodzku (woj. dolnośląskie) uznał Elżbietę B. winną nieudzielenia pomocy Violetcie Villas. (...) Jednocześnie sąd uniewinnił ją od zarzuty psychicznego znęcania się nad diwą" - czytamy na stronie portalu.

Wcześniej syn Violetty Villas, Krzysztof Gospodarek, wnioskował o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo.

"Powinniśmy wyjaśnić okoliczności śmierci mojej mamy do końca. Zebrany materiał pozwala mi myśleć, że to mogło być zabójstwo. Wskazują na to zeznania świadków" - przytacza jego słowa sprzed procesu portal tvn24.pl.

Wyrok w sprawie Elżbiety B. miał zapaść już kilka miesięcy temu, jednak wtedy opiekunka Villas nie stawiła się na rozprawie, tłumacząc się złym stanem zdrowia.

Przypomnijmy, że niedawno syn Violetty Villas wygrał też sprawę o odzyskanie domu swojej matki, który piosenkarka zapisała opiekunce.

"Po zapoznaniu się z dowodami i opiniami biegłych sąd wydał orzeczenie, że Krzysztof Gospodarek jest jedynym spadkobiercą Violetty Villas. Wyrok jest nieprawomocny. Przysługuje trzydzieści dni na jego zaskarżenie" - powiedziała "Twojemu Imperium" Agnieszka Pałyniak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje