Reklama
Reklama

TVP Info szerzy fake news. Podchwyciła go rosyjska stacja propagandowa

TVP Info zaskoczyło Polaków oraz zwierzchnika Sił Zbrojnych RP, prezydenta Andrzeja Dudę fake newsem, jakoby Polska udostępniła swoje lotniska ukraińskim pilotom. Natychmiast podchwyciła to rosyjska stacja propagandowa Russia Today. Na Twitterze pojawiają się pytania, czy TVP odpowie za narażenie bezpieczeństwa kraju.

We wtorek 1 marca wizytę w Polsce złożył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Z prezydentem Andrzejem Dudą spotkał się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Podczas konferencji prasowej odpowiadali na pytania dziennikarzy, dotyczących głównie tego, czy NATO przekaże samoloty bojowe walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie. 

Szef NATO wyjaśnił, że Sojusz nie jest, ani nie będzie stroną konfliktu, wiec nie zamierza wysyłać wojsk ani samolotów do i nad Ukrainę. Jak sprecyzował prezydent Andrzej Duda:

Fake news w TVP Info

Reklama

Tymczasem prorządowa TVP Info zamieściła na swojej oficjalnej stronie zaskakujący fake news o treści:

Czytelnicy popadli w, delikatnie mówiąc, osłupienie, widząc, jak TVP beztrosko wciąga nasz kraj w wojnę. Co gorsza, słowa TVP Info szybko podchwyciła oficjalna rosyjska telewizja Russia Today. Jak napisał zdenerwowany Tomasz Sommer, redaktor naczelny prawicowej gazety „Najwyższy czas”:
Czy ja dobrze rozumiem, że TVP Info informuje, że polskie samoloty przekazane Ukrainie będą stacjonowały w Polsce? Czyli będą atakowały z Polski? Czy ci idioci wiedzą jakie będą rosyjskie interpretacja takiej sytuacji? 

Przesycony nieprawdziwymi gdybaniami fragment zniknął z TVP Info, ale mleko już się rozlało. Jak napisał prawnik Robert Smoktunowicz:

Jak zauważył Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji:

Myślcie, że Tomasz Sakiewicz rzeczywiście się tym zajmie? 

Zobacz też:

Antek Królikowski przyłapany pod domem Opozdy. I to z kim! Zdjęcia nie kłamią

Urodzona w Kijowie Milla Jovovich załamana wojną

Jasne stanowisko NATO w sprawie wysłania wojsk do Ukrainy

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP Info | wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy