Reklama
Reklama

Tort komunijny od Magdy Gessler? Szykujcie portfele, to wypieki na wagę złota

​Maj to sezon komunijny. Rodzice dzieci przystępujących do tego sakramentu organizują wystawne przyjęcia. Zwykle w cenie cateringu nie ma tortu. Trzeba go zakupić osobno w cukierni. I tu z pomocą przychodzi Magda Gessler. Nie wielu jednak stać na tort od sławnej restauratorki.

Tort komunijny z cukierni Magdy i Lary Gessler nie jest tani

Przyjęcia komunijne organizowane w domu już dawno odeszły do lamusa. Rodzice nie chcą zaprzątać sobie głowy czasochłonnymi przygotowaniami i zwykle wynajmują lokal, który oferuje obiad. Niestety nie w każdym można dostać tort i deser. O słodkości muszą już zadbać sami rodzice. Na rynku w tym czasie pojawia się bogata oferta cukierni, które oferują wypieki z myślą o komunii. Są to specjalnie na tę okazję dekorowane torty zwykle białe i z symbolami IHS. 

Torty sprzedawane są zwykle na kilogramy. Cena tortu to średnio 200 zł za 2,5 lub 3 kg wypieku, który wystarczy na przyjęcie organizowane dla 20 osób.

Reklama

Również lokal Magdy Gessler i jej córki Lary - "Słodki słony", ma w swojej ofercie torty komunijne. Znając ceny wyrobów słynnej restauratorki z jej lokalu "U Fukiera" nie należy spodziewać sie, że wypieki będą tanie. Nie dawno pisaliśmy o śniadaniach wielkanocnych za 500 zł, czy pączkach po 15 zł. 

Torty komunijne oferowane są tu w wielu smakach mascarpone, owocowy lub kajmakowy. W "Słodki słony" jednak sprzedaje się te wyjątkowe wypieki na porcje, a nie na wagę. Cena jednej porcji takiego tortu waha się od 35 do 42 złotych. Zatem za cały tort dla 20 osób, zamówiony w lokalu "Słodki słony", trzeba zapłacić co najmniej 700 do 850 zł.

To jednak nie wszystko lokal oferuje specjalną dekorację tortu ze świeżych kwiatów. Takie przybranie to dodatkowy koszt w wysokości 200 zł

Podsumowując, cena tortu komunijnego w lokalu Magdy i Lary Gessler to wydatek rzędu 1000 zł. A to przecież nie wszystkie koszty, jakie muszą ponieść rodzice dzieci przystępujących do komunii. Kogo zatem stać na takie kosztowne słodkości?

Zobacz też:

Skandaliczne ceny u Gessler. 64 zł za schabowego to już przeszłość... Stać na to "zwykłych Polaków"?

Zbyszek Zamachowski marzy już o ślubie z Gabrielą Muskałą? A co z rozwodem z Richardson?

Barbara Kurdej-Szatan tłumaczy się ze swojego oświadczenia. Nie wie, o co jej chodziło?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler | Lara Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy