Reklama
Reklama

„Taniec z gwiazdami” – finał, jakiego nie było

XII edycja „Tańca z gwiazdami” okazała się wyjątkowo emocjonująca. Nerwy trudno było utrzymać na wodzy nie tylko uczestnikom i widzom, lecz nawet jurorom. W ostatni poniedziałek października na parkiecie rozgrywa się finał, jakiego dawno nie było.

Dzisiejszy finał XII edycji "Tańca z gwiazdami" jest finałem marzeń Iwony Pavlović. Nie tylko jej zresztą, bo również jej kolegom z jury trudno było pozostać bezstronnymi. 

Gdy w jednym z odcinków świetnie tańcząca Kajra wraz ze swoim partnerem Rafałem Maserakiem znalazła się wśród zagrożonych par, już następnego tygodnia Andrzej Piaseczny ujawnił, co o tym wszystkim myśli. Z kolei Iwona Pavlović apelowała do widzów, by chociaż raz w historii programu kierowali się względami merytorycznymi, a nie emocjami. Ku zaskoczeniu wszystkich, jej apel poskutkował. 

Reklama

Finałowa walka rozegrała się pomiędzy najlepszymi tancerzami tej edycji: Kajrą i Piotrem Mrozem, występującym z parze z Hanną Żudziewicz, która zresztą też ma swoje porachunki do załatwienia. Jeśli jej podopieczny wygra Kryształową Kulę, Hania będzie miała na koncie tyle samo zwycięstw, co Rafał Maserak. Jest więc o co walczyć…

Emocjonujący finał XII edycji „Tańca z gwiazdami” rozpoczęła choreografia zbiorowa w wykonaniu profesjonalnych tancerzy programu. Przedstawiając pary, Izabela Janachowska zauważyła, że Rafał Maserak pięciokrotnie zajął drugie miejsce w „Tańcu z gwiazdami”. Jak skomentowała: 

Pierwsza runda w stylu lat 80.

Na filmiku z przygotowań Rafał Maserak wyznał, że podnosząc Kajrę zauważył, jaka się zrobiła lekka. Żona Sławomira ujawniła, że najbardziej schudł jej biust. Na parkiecie zatańczyli jive’a do utworu Kombii „Słodkiego miłego życia”  wykonywanego na żywo. Jak zauważył Michał Malitowski:

Andrzej Grabowski dodał: 

Para zdobyła 37 punktów. 

Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz zatańczyli do utworu „Przytul mnie”. Ich taniec współczesny  zyskał aprobatę jury. Jak skomentowała Iwona Pavlović

Z kolei Andrzej Grabowski postanowił podkreślić inny aspekt: 

Para również zdobyła 37 punktów, jednak warto pamiętać, że w finałowym odcinku głosy jurorów nie liczą się do ogólnej punktacji. 

Gośćmi specjalnymi odcinka była urocza para austriackich seniorów, która prezentuje swoje umiejętności taneczne na parkietach całego świata. Nella ma 68 lat, a jej mąż 74 i zdążyli także wystąpić w teledysku Eda Sheerana, udowadniając, że tańczyć można w każdym wieku.


Runda druga – tańce wybrane przez rywali

Piotr i Hania wybrali dla Kajry i Rafała tango, do którego Kajra, jak wyznała, nie ma wielkiego przekonania. Zatańczyli do utworu Abby „Voulez Vous” , a gościnnie towarzyszyło im kilkoro uczestników, którzy już odpadli. Jak wyznał Andrzej Piaseczny :

Michał Malitowski stwierdził: 

Para zdobyła 39 punktów. 


Kajra i Rafał wybrali dla Piotra i Hani cha chę. Jak oceniła Iwona Pavlović: 

Przy okazji Krzysztof Ibisz skomplementował jurorkę, mówiąc, że wygląda jak Whitney Houston w filmie „Bodyguard”. Iwona zareagowała natychmiast, wskazując Piaska: 

Para zdobyła 39 punktów. 

Runda trzecia – freestyle

Na filmiku z przygotowań Kajra wzruszająco opowiadała o wychodzeniu z cienia Sławomira, byciu postrzeganą przez pryzmat „Megiery”, odnajdywaniu siebie i budowaniu więzi rodzinnych.  Na parkiecie zaprezentowała z Rafałem utrzymaną w kolorystyce czerwieni wymagającą technicznie choreografię, pełną przechodzenia przez drzwi, wyraźnie nawiązującą do jej wyznań z treningu. Kiedy operator kamery pokazał Sławomira w zbliżeniu, widać było, że ma łzy w oczach. Jak stwierdził Andrzej Piaseczny: 

Andrzej Grabowski dodał: 

Para zdobyła 40 punktów. 


Na filmiku z przygotowań Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz opowiadali o tym, jak taniec pomaga otworzyć się emocjonalnie. Jak wyznał aktor, nauczył się zupełnie innej pracy z samym sobą. Wyznał Hani:

Ich choreografia, bardzo zróżnicowana, zarówno stylistycznie, scenograficznie, jak i muzycznie,  wykonana do dwóch utworów Kayah,  wzbudziła zachwyt publiczności i  jurorów. Jak ocenił Michał Malitowski: 

Jak dodał Grabowski: 

Andrzej Piaseczny podnosząc tabliczkę jako pierwszy, zauważył rozżalony: 

Para zdobyła 40 punktów

W rozmowie z jury Piotr nie chciał ujawnić, dlaczego uważa, ze jurorzy faworyzują Kajrę, za to po otrzymaniu ocen przypomniał, że jest człowiekiem głęboko wierzącym i jest pewien, że Bóg się nim opiekuje. 

Oczekiwanie na zliczenie głosów widzom uprzyjemnili wszyscy uczestnicy XII edycji „Tańca z gwiazdami” w choreografii grupowej do duetu Alicji Majewskiej i Andrzeja Piasecznego. Artyści wykonali utwór oryginalnie śpiewany przez Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”. 

Po efektownym występie Dody nastąpiło ogłoszenie wyników. Kryształową Kulę XII edycji „Tańca z gwiazdami” zdobyli Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz.

Rozemocjonowany Mróz wyznał do mikrofonu:


Zobacz też: 


Egurrola pokazał syna. Cały tata?

Gwiazda "Diuny" została najmłodszą ikoną stylu

Kraska: maseczki zostaną z nami na zawsze

Przegapiłeś najnowszy odcinek "Dancing with the Stars.Taniec z gwiazdami"? Nic straconego! Oglądaj na PolsatGo już TERAZ! 


***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo,

wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.plpomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy