Reklama
Reklama

Tamara Gonzalez Perea w ogniu krytyki! Po wyrzuceniu z TVP poddała się kontrowersyjnej terapii!

Tamara Gonzalez Perea pochwaliła się, że wzięła udział w budzącej sporo emocjo terapii ustawień rodzinnych Hellingera. Była gwiazda TVP chciała w ten sposób uporać się z tragiczną przeszłością...

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Tamara ma szansę stać się jedną z największych gwiazd TVP.


Szafiarka dostała możliwość prowadzenia "Pytania na śniadanie", ale jej kariera na Woronicza nie trwała zbyt długo.

Perea postanowiła też zakończyć karierę szafiarską i skupiła się na rozwoju duchowym. Zaczęła więc organizować warsztaty dla fanek, które za kilka tysięcy złotych miały możliwość "doświadczenia kompletności swojej kobiecości, podwyższenia wibracji i wzorcowego stanu miłości". 

Tamara Gonzalez Perea wybaczyła mordercy ojca

Jakiś czas temu Macademian Girl wybrała się z kolei do Wrocławia na warsztaty z ustawień rodzinnych metodą Helingera.

"Tematem, nad którym pracowaliśmy, była „Pomoc rodzicom i dzieciom”, dlatego szczególnie tym relacjom się przyglądaliśmy (...) System ustawień rodzinnych jest mi szczególnie bliski, bo jest to w dużej mierze rdzenna wiedza pochodzącą od Źródła, zresztą sam Bert Hellinger, opracowując tę metodę, czerpał od afrykańskiego plemienia Zulusów" - tłumaczy nieobeznanym celebrytka. 

Reklama

"Zastanawiałaś/łeś się kiedyś nad tym, że wszystkie problemy, jakie ma dziecko, są niesione przez niego Z MIŁOŚCI do losu jego przodków ? Wiesz, że jeśli dziecko jest agresywne, ma stany depresyjne lub problemy w szkole, często jest to manifestacja tego, czego jego rodzice nie przyjmują od własnych przodków? Problemy w rodzinie wielokrotnie wynikają z tego, że któryś z jej członków jest niewidziany lub wykluczony z jakiegoś powodu. Często te powody są trudne lub straszne, ale dziecko kierowane miłością, mimowolnie przejmuje wtedy manifestację tej osoby właśnie po to, by została ona zobaczona. Dopiero kiedy cała rodzina zwróci się w jego stronę i uszanuje pamięć o swoim przodku lub krewnym, dziecko może przestać nieść ciężar jego losu i pójść do swojego życia" - wyjaśniała w dalszej części swego wpisu i dodała, że dzięki tej terapii wybaczyła mordercy swego ojca.

"Uwielbiam pracę z ustawieniami właśnie za to, że pokazuje, jak wielką siłę ma miłość (...) Ja sama w miniony weekend doświadczyłam bardzo intensywnego i uwalniającego procesu - przyjęłam do serca zabójcę mojego Taty i opłakałam jego stratę. Poczułam, że bycie mordercą jest wystarczająco dużym obciążeniem, a ja nie muszę już podświadomie szukać, ani oczekiwać „sprawiedliwości'" - podsumowała. 

Tamara Gonzalez Perea krytykowana przez fanów

Niestety, jej instagramowi obserwatorzy nie podzielili jej entuzjazmu. Pojawiły się głosy, że to dość kontrowersyjna i mocno szkodliwa terapia, której nie powinno się reklamować...

"W wielu krajach te ustawienia są zakazane prawnie, gdyż są szkodliwe (...) Hellinger to taki Zięba w psychoterapii. Polecam terapię + psychodramę, która naprawdę działa i opiera się na tym, co faktycznie było, a nie na domniemaniach" - poradziła Tamarze jedna z fanek.

"Podobno to czyste szarlataństwo", "Te ustawienia nie są czasami szkodliwe?" - pisali inni internauci.

"Czasem nie są" - odpowiedziała wyraźnie poirytowana Perea.

"Są szkodliwe, bo nie opierają się na prawdziwych zdarzeniach tylko na domniemaniach" - nie dawały za wygraną internautki. 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Macademian Girl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy