Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Tak wyglądał pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka w rodzinnej posiadłości!

W piątek, 30 sierpnia, na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach nad jeziorem Kisajno odbył się pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. W ostatniej drodze towarzyszyła mu najbliższa rodzina...

Jak informuje Onet, piątkowy pogrzeb Woźniaka-Staraka na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach był prawnie możliwy pod warunkiem złożenia urny z prochami producenta w specjalnej katakumbie - pomieszczeniu z niszami w ścianie. 

Właśnie w takim miejscu miała zostać złożona urna z prochami Woźniaka-Staraka. Prawo nie wymaga od rodziny pozwolenia na pochówek poza terenem cmentarza, jeśli spełnione są powyższe warunki.

Nieco inaczej miejsce pochówku producenta opisuje "Fakt".  

"Ceremonia, na którą przybyli przyjaciele rodziny zmarłego była niebywale wzruszająca. Kondukt przeszedł przez posiadłość, którą tak ukochał Piotr. Wszyscy zbliżyli się do granitowego głazu, na którym wyryto daty urodzin i śmierci producenta. Obok stała trumna. Opuszczono ją do specjalnie wykopanego dołu tuż przy łuku utkanym z bluszczu i fioletowych hortensji" - czytamy.

Reklama

Przypomnijmy, że w czwartek, 29 czerwca, Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zdementował medialne informacje dotyczące specjalnego pozwolenia, jakie rodzina Woźniaka-Staraka miała otrzymać, by pochować producenta na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie.

"Nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach" - poinformował w czwartek, 29 czerwca, Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

"Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sanepidu.

O tym, że Woźniak-Starak spocznie na terenie rodzinnej posiadłości, od początku informowała rodzina zmarłego producenta.

"Urna z prochami zostanie złożona na Fuledzie, miejscu szczególnie ukochanym przez Piotra" - napisali w pożegnaniu rodzice, żona i rodzeństwo zmarłego tragicznie Woźniaka-Staraka.

W czwartek, 29 sierpnia, w kościele w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza żałobna w intencji producenta. Na miejscu obecni byli członkowie rodziny Woźniaka-Staraka oraz gwiazdy kina i telewizji. W Konstancinie-Jeziornie pojawili się m.in. Anna Lewandowska, Alicja Bachleda-Curuś oraz Grażyna Torbicka.

Zdjęcia z uroczystości w materiale wideo poniżej:

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Woźniak Starak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »